Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie boją się sankcji USA wobec Iranu

0
Podziel się:

Według rosyjskiego MSZ sankcje nałożone przez władze USA na głównego irańskiego operatora portowego i państwowe linie lotnicze mogą wpłynąć na działalność rosyjskich firm.

Rosjanie boją się sankcji USA wobec Iranu
(Arpingstone/CC/Wikipedia)

Sankcje nałożone przez władze USA na głównego irańskiego operatora portowego i państwowe linie lotnicze mogą wpłynąć na działalność rosyjskich firm.

_ Takie działania, oparte na pozaterytorialnym wykorzystaniu amerykańskiego prawa, potencjalnie stwarzają sytuację, która wpływa na rosyjskie struktury biznesowe współpracujące z tymi firmami _ - napisało rosyjskie MSZ w oświadczeniu.

W czwartek USA poinformowały o zaostrzeniu sankcji przeciwko irańskim liniom lotniczym Iran Air, a także głównemu operatorowi portowemu Tidewater Middle East Co., zakazując firmom i obywatelom amerykańskim korzystania z usług lub dokonywania transakcji z tymi przedsiębiorstwami; zamrożono również aktywa tych firm w USA.

Według amerykańskich władz, od 2006 r. _ Iran Air przewoził sprzęt wojskowy i broń dla Strażników Rewolucji _ - politycznego ramienia irańskiej armii.

_ Mamy twarde dowody na to, że przez kilka lat Strażnicy Rewolucji i ministerstwo obrony wykorzystywali Iran Air do rozprzestrzeniania _ broni jądrowej - sprecyzowało amerykańskie ministerstwo skarbu. Z kolei Tidewater Middle East Co. należy do Strażników Rewolucji; porty zarządzane przez tę firmę wykorzystywano do eksportu broni z pogwałceniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Iran Air obsługuje 35 międzynarodowych i 25 wewnętrznych połączeń za pomocą floty liczącej 40 maszyn; Tidewater Middle East Co. zarządza siedmioma portami w Iranie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/unia;zaostrzyla;sankcje;wobec;iranu,116,0,836980.html) Unia zaostrzyła sankcje wobec Iranu Ministrowie spraw zagranicznych 27 uzgodnili na posiedzeniu w Brukseli, że sankcjami UE zostanie objętych kolejnych 100 firm i osób w Iranie. Tymczasem państwo to uruchomiło produkcję nowych rakiet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t74931.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konta;iranskich;prominentow;na;celowniku;usa,106,0,777066.html) Konta irańskich prominentów na celowniku USA USA wprowadza sankcje wobec dwóch urzędników Teheranu. Za wybory.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t75102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;omija;sankcje;zakladajac;banki;za;granica,154,0,696986.html) Iran omija sankcje, zakładając banki za granicą Teheran w ten sposób próbuje finansować swój program nuklearny i terrorystów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)