Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie brali udział w aferze podsłuchowej?

0
Podziel się:

Nietrudno znaleźć związek między ujawnieniem nagrań , a zaangażowaniem Polski w pomoc Ukrainie czy budowanie koalicji przeciwko ''rosyjskiemu rewanżyzmowi".

Rosjanie brali udział w aferze podsłuchowej?
(PAP/EPA)
bFeeNeTF

Takiej ewentualności nie wyklucza publicysta _ European Voice _ Edward Lucas. Jego zdaniem Polska powinna skupić się teraz nie na treści nagrań ujawnionych przez 'Wprost', ale na ich pochodzeniu.

Publicysta twierdzi, że rozmowy ministrów Sikorskiego i Rostowskiego , które wywołały falę poruszenie w Polsce, tak naprawdę zdarzają się na całym świecie. Jak pisze Lucas, politycy muszą w końcu mieć możliwość _ omawiania spraw, mówienia bez ogródek, wypuszczania pary, i dobijania targów _.

Jednocześnie zauważa on, że nietrudno znaleźć związek między ujawnieniem nagrań , a zaangażowaniem Polski w pomoc Ukrainie czy budowanie koalicji przeciwko _ rosyjskiemu rewanżyzmowi _. Jeśli do tego dodamy jeszcze fakt, że Sikorski jest jednym z głównych kandydatów na szefa unijnej dyplomacji to - jak podkreśla Lucas - warto zastanowić się czy przypadkiem Rosjanie - bezpośrednio lub pośrednio - nie maczali palców w tej aferze.

bFeeNeTH

Publicysta tłumaczy, że gdyby przez nagrania minister Sikorski stracił szanse na wysokie unijne stanowisko, a polski rząd - pewność siebie w polityki zagranicznej - Kreml by tylko na tym zyskał.

Wątek nagrań w odniesieniu do kandydatury Sikorskiego na szefa dyplomacji Wspólnoty porusza także EUobserver. Zdaniem dziennikarza brukselskiego portalu, reputacja ministra w wyniku ostatnich doniesień co prawda ucierpiała, ale trudno jeszcze mówić jak wpłynie to na jego szanse w Brukseli.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeeNeUi
KOMENTARZE
(0)