Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie cenią polskich autorów

0
Podziel się

Na moskiewskich targach zaprezentowało się 1200 wydawnictw z 57 krajów.

Rosjanie cenią polskich autorów
(RachelH_/CC/Flickr)
bEqDhpAl

W Moskwie dobiegają końca 26 Międzynarodowe Targi Książki. Tradycyjnie nie zabrakło na nich również polskich wydawnictw. Gościem honorowym imprezy był między innymi polski pisarz Janusz Leon Wiśniewski.

Na moskiewskich targach zaprezentowało się 1200 wydawnictw z 57 krajów. Rosyjskim czytelnikom zaproponowano 200 tysięcy książek w kilkudziesięciu językach. Organizatorzy przygotowali także specjalną sesję poświęconą czytelnictwu, którą transmitowały rosyjskie stacje telewizyjne.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono gwiazdy światowej literatury, krytyków i dziennikarzy. Był wśród nich również autor _ Samotności w sieci _ Janusz Leon Wiśniewski. Polski pisarz zauważył, że Rosjanie czytają znacznie więcej niż mieszkańcy innych krajów Europy. -_ Ludzie czytają dużo, znają się na literaturze i mają przez 24 godziny na dobę dostęp do księgarń _ - dodał Wiśniewski. Moskiewskie Międzynarodowe Targi Książki w ciągu 4 dni odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. Impreza uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych w Europie.

bEqDhpAn
Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie uciekają z Syrii. Wysłali samolot Na pokładzie Iła-76, który wylądował w mieście Latakia, jest grupa operacyjna resortu i psychologowie. Mają oni pomagać pasażerom w czasie lotu. Na lotnisku zebrali się już ludzie, którzy chcą opuścić Syrię.
Rosja wstrzymała testy swoich okrętów Minister obrony Rosji generał armii Siergiej Szojgu nakazał raz jeszcze sprawdzić nowoczesne rakiety.
Czołowe zderzenie autokarów. Są zabici W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wypadł z drogi i przewrócił się na bok do rowu. Autokarami podróżowało łącznie 95 osób.
bEqDhpAO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)