Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie grożą znanej telewizji za "autonomię Syberii"

0
Podziel się

Rosyjskojęzyczna redakcja BBC opublikowała wywiad z artystą Artiomem Łoskutowem. Jest on autorem inicjatywy Marsz o federalizację Syberii.

Rosjanie grożą znanej telewizji za "autonomię Syberii"
(Gene Hunt/CC/Flickr)
bEiKrTfV

Rosyjskie służby rozważają blokadę strony internetowej BBC. Chodzi o rosyjskojęzyczną redakcję brytyjskiej spółki medialnej. Rosyjska Agencja Nadzoru Telekomunikacyjnego domaga się usunięcia z internetowego serwisu informacji o inicjatywie społecznej, nazywanej _ Marszem o federalizację Syberii _.

Rosyjskojęzyczna redakcja BBC opublikowała wywiad z syberyjskim artystą Artiomem Łoskutowem. To on jest autorem inicjatywy _ Marsz o federalizację Syberii _. Jak tłumaczy, projekt ma charakter prowokacji, ironii, a także jest próbą wysondowania, na ile silne są dążenia mieszkańców Syberii do uzyskania autonomii.

O uzyskaniu samodzielności przez część regionów syberyjskich wspomina się w Rosji od dawna. Pojawiła się także propozycja przeniesienia stolicy Federacji Rosyjskiej z Moskwy do jednego z syberyjskich miast.

bEiKrTfX

Zwolennicy autonomii twierdzą, że większość pieniędzy, jakimi dysponuje Rosja, pochodzi ze sprzedaży syberyjskich kopalin, w tym ropy i gazu. Jednak w ich ocenie tylko niewielka część środków przeznaczana jest na rozwój Syberii.

Niedawno władze Nowosybirska zabroniły organizacji demonstracji na rzecz autonomii Syberii. Służby nadzoru telekomunikacyjnego zablokowały strony internetowe, na których pojawiły się informacje na temat tej inicjatywy.

Jak informuje dziennik _ Izwiestia _, redakcja rosyjska BBC nie pozwoliła na usunięcie materiałów dotyczących tej kwestii. Zgodnie z obowiązującym w Rosji prawem, mogą zostać zablokowane jej strony internetowe.

Czytaj więcej w Money.pl

bEiKrTgd
bEiKrTgy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)