Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec rosji
05.03.2014 08:42

Rosjanie nie boją się sankcji Zachodu

Współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce. Bruksela straci więcej niż Rosjanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Stany Zjednoczone i Unia Europejska więcej stracą niż zyskają na sankcjach wobec Rosji. Do takich wniosków doszli eksperci rządowej _ Rossijskoj Gaziety _.

Jak przekonują, współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce.

Inaczej według ekspertów mają się sprawy ze współpracą Rosji z krajami Unii Europejskiej. Jednak jak twierdzą rosyjscy specjaliści, więcej straci na tym Bruksela. Na pierwszym miejscu wymieniają straty związane z importem rosyjskiego gazu.

Analityk Siergiej Czyżow jest przekonany, że Unia Europejska nie zrezygnuje z własnej wygody dla jakiś _ niezrozumiałych celów geopolitycznych _ i zbliżenia z Ukrainą. Inny ekspert Rustam Tankajew zauważa, że zachodnia Europa jest niemal całkowicie zależna od rosyjskich dostaw gazu.

Także _ Rossijskaja Gazieta _ uspokaja Rosjan, że w przypadku ostrych sankcji i tak więcej stracą na tym zagraniczni partnerzy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sankcje wobec rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz