Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosjanie nie boją się sankcji Zachodu

0
Podziel się:

Współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce. Bruksela straci więcej niż Rosjanie.

Rosjanie nie boją się sankcji Zachodu
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Stany Zjednoczone i Unia Europejska więcej stracą niż zyskają na sankcjach wobec Rosji. Do takich wniosków doszli eksperci rządowej _ Rossijskoj Gaziety _.

Jak przekonują, współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce.

Inaczej według ekspertów mają się sprawy ze współpracą Rosji z krajami Unii Europejskiej. Jednak jak twierdzą rosyjscy specjaliści, więcej straci na tym Bruksela. Na pierwszym miejscu wymieniają straty związane z importem rosyjskiego gazu.

Analityk Siergiej Czyżow jest przekonany, że Unia Europejska nie zrezygnuje z własnej wygody dla jakiś _ niezrozumiałych celów geopolitycznych _ i zbliżenia z Ukrainą. Inny ekspert Rustam Tankajew zauważa, że zachodnia Europa jest niemal całkowicie zależna od rosyjskich dostaw gazu.

Także _ Rossijskaja Gazieta _ uspokaja Rosjan, że w przypadku ostrych sankcji i tak więcej stracą na tym zagraniczni partnerzy.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)