Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie przejęli bazę w Belbeku

0
Podziel się:

Stojący po drugiej stronie muru ukraińscy żołnierze trzymali w rękach kije, tylko część miała przy sobie broń palną. Do wymiany ognia jednak nie doszło.

Rosjanie bliscy likwidacji ostatnich punktów ukraińskiej obecności na Krymie. Od rana lokalne bojówki wspierane przez rosyjskich żołnierzy wzmagają presję na wojskowych lojalnych władzy w Kijowie.

Aktualizacja 17:04

Ukraińska baza Belbek na Krymie przejęta przez Rosjan. Rosyjscy komandosi, kozacy i lokalna samoobrona przy pomocy transporterów opancerzonych wdarli się na teren bazy i po kilku minutach ją opanowali. Teraz ukraińscy żołnierze zgromadzeni przed jednym z budynków, czekają bez broni na dalszy rozwój wypadków i wiadomości od swojego dowódcy.

Szturm przygotowywany był od rana. Jak relacjonuje specjalny wysłannik Polskiego Radia Michał Żakowski, który jest w Belbeku, przed bazą w szeregu stali Kozacy, przygotowani do ewentualnego szturmu. Wspierani są przez lokalną samoobronę.

Wcześniej dresiarze wspierani przez mieszkańców okolic, razem około 200 osób, obrzucili teren jednostki w Nowofedoriwce granatami dymowymi. Potem wtargnęli na jej terytorium. Zdjęli z masztu flagę Ukrainy, a na jej miejsce wciągnęli biało-niebieską flagę rosyjskiej marynarki wojennej

Ukraińcy wycofali się do budynku sztabu, a potem wykonali hymn państwowy i poddali się opuszczając teren bazy.Ultimatum separatyści postawili także Ukraińcom z innych baz.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)