Notowania

kryzys na krymie
11.03.2014 08:14

Rosjanie przejmują kontrolę nad lotniskiem

Wojska rosyjskie zajęły w nocy centrum kierowania lotami na lotnisku w Symferopolu. Do tej pory Rosjanie zajmowali jedynie pomieszczenia kontroli przestrzeni powietrznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W akcji zajmowania centrum udział wzięło kilkudziesięciu żołnierzy w mundurach sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, ale bez oznaczeń. Korzystali ze sprzętu wskazującego na przynależność do pododdziałów rosyjskich. Przyjechali kilkoma samochodami ciężarowymi KAMAZ w barwach ochronnych. Nie doszło do użycia broni.

Do pomieszczeń centrum nie są wpuszczani jego pracownicy. Przejęcie kontroli nad centrum kierowania lotami oznacza, iż bez zgody Rosjan na lotnisku w Symferopolu nie będą mogły lądować żadne samoloty.

Ostatniej nocy zaobserwowano na Krymie intensywny ruch sił rosyjskich. Samochody KAMAZ i URAL wypełnione żołnierzami przemieszczały się po drogach Półwyspu i kierowały się na jego północne krańce graniczące z obwodem chersońskim. W przemieszczających się kolumnach świadkowie widzieli także opancerzone wozy bojowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Prowokacje Rosjan Na Krymie. Atakują Ukraińscy żołnierze skutecznie się bronią. Wiadomo już skąd są jednostki inwazyjne.
Janukowycz wygłosi dziś oświadczenie. Co powie? Będzie to jego drugie wystąpienie od czasu ucieczki z Kijowa.
Janukowycz zapowiada kolejne wystąpienie Miejsce i czas wystąpienia byłego prezydenta mają zostać doprecyzowane później.
Władze Krymu stawiają warunki obserwatorom Samozwańcze, prorosyjskie władze Autonomicznej Republiki Krymu gotowe są wpuścić na swe terytorium obserwatorów międzynarodowych, lecz nie prowokatorów - oświadczył w poniedziałek wicepremier Autonomii Rustam Temirgalijew.
Rosjanie niemile widziani na Ukrainie Służby graniczne tylko w ciągu ostatniego tygodnia nie przepuściły przez granicę ponad 3,5 tysiąca obywateli Federacji Rosyjskiej.
Tagi: kryzys na krymie, krym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz