Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie skontrolują polskie zakłady mięsne

0
Podziel się

Rosyjscy kontrolerzy weterynaryjni wylecieli do Polski. Jutro rozpoczną inspekcje polskich zakładów przetwórstwa mięsnego.

Rosjanie skontrolują polskie zakłady mięsne
(PAP/Mariusz Szachowski)
bDzhKgIB

Aleksiej Aleksiejenko - przedstawiciel rosyjskiej służby nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego - poinformował, że 10 inspektorów weterynaryjnych będzie pracować w Polsce przez 2 tygodnie.

ZOBACZ TAKŻE:
Rosja: Polacy oszukali Unię w sprawie mięsaAleksiejenko powiedział, że kolejność kontroli oraz dokładna liczba poddanych im przedsiębiorstw zostaną określone na miejscu, w Warszawie. Przypomniał, że przedstawiciele polskiej służby weterynaryjnej przekazali listę 62 przedsiębiorstw przetwórstwa mięsnego, zainteresowanych dostawami swojej produkcji na rynek rosyjski.

W pierwszej kolejności będą kontrolowane te zakłady, które już wcześniej poddano inspekcji. "Przede wszystkim ma być sprawdzony system kontroli - to, jak działa w Polsce system zapewniania bezpieczeństwa produkcji dostarczanej do Rosji" - stwierdził Aleksiejenko.

bDzhKgID

Rosyjskie media poinformowały, że oprócz rosyjskich kontrolerów w inspekcjach wezmą udział - w charakterze obserwatorów - przedstawiciele Komisji Europejskiej.

bDzhKgJe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)