Notowania

rosja
12.11.2007 17:15

Rosjanie skontrolują polskie zakłady mięsne

Rosyjscy kontrolerzy weterynaryjni wylecieli do Polski. Jutro rozpoczną inspekcje polskich zakładów przetwórstwa mięsnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mariusz Szachowski)

Aleksiej Aleksiejenko - przedstawiciel rosyjskiej służby nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego - poinformował, że 10 inspektorów weterynaryjnych będzie pracować w Polsce przez 2 tygodnie.

ZOBACZ TAKŻE:
Rosja: Polacy oszukali Unię w sprawie mięsaAleksiejenko powiedział, że kolejność kontroli oraz dokładna liczba poddanych im przedsiębiorstw zostaną określone na miejscu, w Warszawie. Przypomniał, że przedstawiciele polskiej służby weterynaryjnej przekazali listę 62 przedsiębiorstw przetwórstwa mięsnego, zainteresowanych dostawami swojej produkcji na rynek rosyjski.

W pierwszej kolejności będą kontrolowane te zakłady, które już wcześniej poddano inspekcji. "Przede wszystkim ma być sprawdzony system kontroli - to, jak działa w Polsce system zapewniania bezpieczeństwa produkcji dostarczanej do Rosji" - stwierdził Aleksiejenko.

Rosyjskie media poinformowały, że oprócz rosyjskich kontrolerów w inspekcjach wezmą udział - w charakterze obserwatorów - przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Tagi: rosja, polskie mięso, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz