Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosji zależy na destabilizacji sytuacji politycznej na Ukrainie. Finansuje separatystów

0
Podziel się

Zdaniem prezesa Instytutu Spraw Publicznych w Donbasie trwa niewypowiedziana wojna, na której Rosja walczy za pomocą najemników.

Rosji zależy na destabilizacji sytuacji politycznej na Ukrainie. Finansuje separatystów
(PAP/EPA)
bCYKNECt

Rosja wykorzystuje dostawy gazu, jako element agresywnej polityki wobec Ukrainy - uważa Jacek Kucharczyk - prezes Instytutu Spraw Publicznych. Wczoraj Gazprom wstrzymał dostawy gazu dla Ukrainy. Moskwa i Kijów nie doszły do porozumienia w sprawie ceny surowca.

Gość PR 24 dodaje, że Rosja wciąż eskaluje konflikt z Ukrainą. Jednym z narzędzi są kwestie dostaw gazu. Jacek Kucharczyk zaznacza, że decyzja o wstrzymaniu dostaw wpisuje się w inne przejawy gopodarczej wojny Rosji przeciw Ukrainie np. blokadę artykułów żywnościowych. Wywieranie presji na Ukrainę ma, zdaniem eksperta, spowodować destabilizację i przesilenie polityczna na Ukrainie.

Kolejnym narzędziem, który zdaniem Jacka Kucharczyka wykorzystuje Kreml w celu destabilizacji jest konflikt na wschodzie Ukrainy. Tam, jak podkreśla szef ISP, Rosja finansuje i organizuje terrorystów. Jacek Kucharczyk zaznacza, że na Donbasie trwa de facto niewypowiedziana wojna, w której jedna ze stron - Rosja walczy za pomocą swoich najemników z regularną armią ukraińską.

bCYKNECv

Według ONZ, na Ukrainie już 34 tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu działań wojennych na wschodzie kraju. Od kilku dni ukraińskie siły zbrojne prowadzą ofensywne akcje mające na celu zniszczenie baz separatystów i odcięcie ich od pomocy z Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

bCYKNECW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)