Notowania

konsumenci
27.08.2009 14:40

Rośnie optymizm. Indeks najwyżej w tym roku

Wskażnik Optymizmu Konsumentów w sierpniu wyraźnie odbił w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cuttlefish/CC/Flickr)

-_ Nastroje konsumentów w sierpniu poprawiły się, a Wskaźnik Optymizmu Konsumentów po wzroście o 8 pkt jest najwyższy w tym roku _- poinformował Ipsos.

_ - Występująca w ostatnich latach prawidłowość polegająca na poprawie nastrojów konsumenckich w sierpniu po ich lipcowej obniżce miała miejsce także w tym roku. Poprawa ta doprowadziła Wskaźnik Optymizmu Konsumentów do poziomu najwyższego w tym roku - 87,3 pkt _- napisano w komunikacie.

Z raportu wynika, że nadal utrzymuje się duża przewaga wskaźnika obrazującego skłonność do zakupów, który wynosi 96,1 pkt, nad ocenami klimatu gospodarczego (74,1 pkt).

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Dane coraz lepsze. Kryzys nie wróci ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dane;coraz;lepsze;kryzys;nie;wroci,75,0,523595.html )

Analitycy Ipsos nie przewidują większych zmian w kształtowaniu się Wskaźnika Optymizmu we wrześniu.

_ - Obserwacja cykliczności Wskaźnika Optymizmu nie zapowiada istotnych zmian w kształtowaniu się jego poziomu we wrześniu. Dla utrzymania pozytywnych tendencji istotna będzie zwłaszcza sytuacja na rynku pracy. W sierpniu poprawa nastrojów szła w parze ze zwiększeniem się (o 7 pkt) udziału konsumentów przewidujących stabilizację obecnego poziomu bezrobocia, przy jednoczesnym zmniejszeniu udziału konsumentów prognozujących jego wzrost _ - napisano w komunikacie.

Raport Money.pl
*Sami ratujemy naszą gospodarkę. Kupując * Naszą gospodarkę ratujemy sami, bo nie przestraszyliśmy się recesji i cały czas robimy duże zakupy w sklepach. Izolacja naszego kraju i niski udział eksportu w PKB również nam pomagają. Czytaj w Money.pl
Tagi: konsumenci, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz