Notowania

kampania wyborcza
20.08.2011 16:00

Rostowski chce debatować z Szydło

Minister finansów Jacek Rostowski jest gotów stawić się we wskazanym przez posłankę PiS miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister finansów Jacek Rostowski jest gotów do debaty z wiceprezes PiS-u Beatą Szydło na tematy gospodarcze. Zaproponował, by odbyła się ona 29 sierpnia.

Deklaracja ta padła podczas spotkania w Centrum Obywatelskim na Foksal w Warszawie. Platforma Obywatelska rozpoczęła cykl przedwyborczych rozmów z Polakami.

Minister Rostowski zadeklarował, że jest gotów stawić się we wskazanym przez posłankę Szydło miejscu. Jego zdaniem, debata powinna trwać co najmniej godzinę, by móc szczegółowo omówić ważne dla kraju sprawy gospodarcze, bez emocji. Minister odpowiedział też na pytanie dlaczego chciałby debatować tylko z Beatą Szydło.

- _ Gdyby miał powstać po 9 października inny rząd, to byłby to rząd głownie PiS-u. PiS nadawałby główny kierunek temu rządowi. Dlatego z PiS-em nalezyw pierwszej kolejności debatować, bo jest to główna partia opozycyjna _ - stwierdził Rostowski.

Szef resortu finansów przypomniał wszystkie pomysły gospodarcze Prawa i Sprawiedliwości. Nazwał je nieodpowiedzialnymi. Jego zdaniem, dług publiczny wzrósłby o 112 miliardów złotych, gdyby rząd zdecydował się na realizację tych propozycji. - _ Mogę z całą pewnością powiedzieć, że nie tylko przekroczyłby 55-procentowy próg ostrożnościowy w relacji do PKB _ - mówił Rostowski.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Minister dodał, że dług ten obarczałby każdą, polską 4-osobową rodzinę ponad 11-tysięcznym długiem. Rostowski liczy też, że Beata Szydło przyjmie zaproszenie do dyskusji na tematy gospodarcze.

Więcej o kampanii wyborczej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;wyzwal;pis;na;cykl;debat;telewizyjnych,32,0,894496.html) Tusk wyzwa PiS. Hofman: To koło ratunkowe PO Premier uważa, że politycy PiS powinni skorzystać z propozycji debat, jeśli na serio traktują wyzwanie, jakim są wybory.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t136968.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kalisz;premier;wyklucza;lewicowych;wyborcow,49,0,894513.html) Kalisz, Kaczyński, Palikot, Tusk - to dopiero debata _ Boicie się debaty z lewicą _ - poseł Ryszard Kalisz skomentował propozycję Tuska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t129087.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prof;gomulka;na;liscie;obywateli;do;senatu,56,0,894520.html) Ekonomiści i piłkarz. Z czyjej listy wystartują? Były wiceminister finansów zdecydował, że wystartuje jednak w wyborach z poparciem ruchu Obywatele do Senatu. Na liście będzie też były piłkarz Andrzej Kobylański.
Tagi: kampania wyborcza, Beata Szydło, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz