Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rostowski: Decyzja o ewentualnej noweli budżetu po pierwszej połowie roku

0
Podziel się:

To jest całkiem normalny instrument w tak niepewnych czasach - powiedział minister finansów.

Rostowski: Decyzja o ewentualnej noweli budżetu po pierwszej połowie roku
(Iwanczuk/Reporter)

O ewentualnej nowelizacji budżetu rząd będzie decydował mając obraz sytuacji po pierwszej połowie roku - poinformował wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.

_ Myślę, że będziemy o tym decydowali (o ewentualnej nowelizacji budżetu - red.), jak będziemy mieli pełen obraz sytuacji po pierwszej połowie roku. Jeśli będzie taka potrzeba, to nie zawahamy się przed nowelizacją. To jest całkiem normalny instrument w tak niepewnych czasach _ - powiedział dziennikarzom Rostowski.

Deficyt w budżecie po marcu wyniósł 24 mld 452,7 mln zł wobec deficytu planowanego na 2013 rok na poziomie 35 mld 565,5 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Budżet przestrzelony o 16 miliardów złotych. Rząd przesadził Wpływy z podatków będą niższe od zakładanych przez ministra finansów. Czekają nas cięcia?
Spada rentowność polskich obligacji. Rekord _ Rentowność naszych 5-letnich obligacji pobiła kolejny rekord: 2,55 proc. - dwa razy mniej niż rok temu! Dowód zaufania do polskiej gospodarki. _
Kaczyński apeluje o zjednoczenie w walce Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na potrzebę połączenia sił tych, którzy bronią polskiej pracy i polskich przedsiębiorców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)