Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rostowski: ERM2 tylko z gwarancją euro za dwa lata

0
Podziel się:

Powinniśmy unikać ryzyka wejścia do ERM2 bez zgody politycznej w sprawie przyjęcia euro.

Rostowski: ERM2 tylko z gwarancją euro za dwa lata
(PAP/Radek Pietruszka)

*Polska powinna wejść do przedsionka walutowego ERM2 tylko w takim wypadku, gdy będzie pewność, że po spełnieniu wymogu 2-letniego przebywania w tym systemie, będzie mogła przystąpić do strefy euro - ocenia minister finansów *Jacek Rostowski.

Zaznaczył, że wejście do mechanizmu kursowego ERM2 powinno odbywać się po uzyskaniu szerokiej akceptacji politycznej dotyczącej decyzji o przystąpieniu do strefy euro i Polska powinna przebywać w nim nie dłużej niż wymagane 2 lata.

- _ Powinniśmy unikać ryzyka wejścia do ERM2 bez konsensusu politycznego dotyczącego przestąpienia do strefy euro. Nie możemy podejmować decyzji o wejściu do ERM2 bez znaczącego przekonania, że ten problem polityczny da się rozwiązać. Jednak wątpię, czy główna partia opozycyjna będzie, podobnie jak w przypadku Traktatu Lizbońskiego, chciała powtórzyć swoje zachowanie obstrukcyjne również w przypadku wchodzenia do strefy euro _ - podkreślił minister.

- _ Nie chciałbym także być w sytuacji, w której Polska będzie w ERM2 dłużej niż te 2 lata, które są konieczne _ - powiedział.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)