Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rostowski ministrem roku 2009 według "The Banker"

0
Podziel się:

Do tej pory gazeta nagrodziła Leszka Balcerowicza, najlepszego szefa banku centralnego.

Rostowski ministrem roku 2009 według "The Banker"
(PAP/Radek Pietruszka)

To już trzecia nagroda przyznana przez media Rostowskiemu za jego politykę w czasie kryzysu. Tym razem czasopismo _ The Banker _ przyznało mu tytuł Ministra Finansów 2009 Roku w Europie.

Nagroda została przyznana na podstawie: dyskusji wewnątrz redakcji pisma i badania opinii wśród bankierów i ekonomistów. _ - To było burzliwe 12 miesięcy dla większości ministrów finansów na świecie, skutki kryzysu kredytowego w różnym stopniu były odczuwalne w niemal wszystkich krajach _ - czytamy na stronie internetowej magazynu.

Jak podkreśla biuro prasowe resortu finansów, respondenci magazynu zwrócili szczególną uwagę na szybkość reakcji polskiego ministra na kryzys ekonomiczny. - _ Świadczy to o rzeczywistym zaufaniu rynków do polskiego ministra w minionym roku _ - czytamy w komunikacie biura, które powołuje się na opinię redaktorów _ The Banker _.

Resort finansów przypomina, że Rostowski za swoją politykę w czasach kryzysu ekonomicznego został wyróżniony w październiku zeszłego roku przez serwis finansowy _ Emerging Markets _, a w grudniu przez _ The Warsaw Voice _.

Innym Polakiem wyróżnionym przez bankowo-finansowy magazyn, należący do grupy publikacji biznesowych _ Financial Times _,jest prof. Leszek Balcerowicz. _ The Banker _ uznał go w 2004 roku za najlepszego szefa banku centralnego starego kontynentu.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)