Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rostowski: Nie będzie podwyżki podatków

0
Podziel się:

Minister finansów zaprzeczył, że rząd planuje podwyżki podatku VAT i składki emerytalnej.

Rostowski: Nie będzie podwyżki podatków
(PAP/Radek Pietruszka)

Minister finansów Jacek Rostowski zaprzeczył doniesieniom dziennika _ Polska _. Gazeta napisała dziś powołując się na doradcę premiera, iżrząd planuje podwyżkę podatku VAT i składki emerytalnej by ratować budżet.

_ - Wszystko co napisano w Polsce The Times jest nieprawdą. To są czyste spekulacje. _- stwierdził Jacek Rostowski.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

dźwięk: PK, Money.pl

Doniesieniom _ Polski _ zaprzecza też cytowany przez Informacyjną Agencję Radiową wiceminister Maciej Grabowski. On również zapewnia, że resort nie planuje zwiększenia podatku od towarów i usług:

dźwięk: IAR

Maciej Grabowski przyznaje, że są prowadzone pracę nad nowelizacją budżetu. Jednak jak tłumaczy, więcej informacji będzie w stanie udzielić w momencie kiedy znane będą wpływy z podatków za poprzedni miesiąc:

dźwięk: IAR

Dziennik _ Polska _ napisał, iż rząd zamierza podnieść 22-procentową składkę VAT o jeden procent, co ma dać budżetowi w tym roku dodatkowe 9 miliardów złotych. Ministerstwo finansów rozważa też podwyższenie stawek VAT na usługi hotelarskie i transportowe z 7 do 22 procent, co przyniosłoby kolejne 6-6 miliardów. Niewykluczone jest również podniesienie składki rentowej, a to - jak wylicza gazeta _ _- następne 20 miliardów złotych w kasie państwa.

Czytaj w Money.pl
*Polska gospodarka najlepsza w Europie * W pierwszym kwartale 2009 roku Produkt Krajowy Brutto wyrównany sezonowo wzrósł w Polsce o 1,9 proc. w skali roku. W tym samym okresie PKB w całej Unii Europejskiej spadł o 4,5 proc. a w strefie euro o 4,8 procent Czytaj w Money.pl

Podwyżki miałyby wejść w życie we wrześniu. W ten sposób minister finansów chce uratować budżet przed zwiększeniem deficytu powyżej planowanych 18,2 miliardów złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)