Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkb
10.12.2012 12:26

Rostowski: Oczekuję serii obniżek stóp procentowych

Rozczarowujące dane o PKB za III kwartał są po części efektem błędów w polityce monetarnej. Minister ma plan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Rozczarowujące dane o PKB za III kwartał są po części efektem błędów w polityce monetarnej. Minister finansów oczekuje serii obniżek stóp, których efekty widoczne będą w II połowie przyszłego roku - poinformował Jacek Rostowski.

_ - Budżet na 2013 rok to jest realny budżet. Czasy w Europie są niepewne, ale jeśli popatrzymy na ostatnie prognozy EBC, to już w II połowie 2013 roku sytuacja w Europie będzie się poprawiała, co oznacza także przyspieszenie wzrostu w Polsce. Także dzięki rozpoczęciu cyklu obniżek stóp, który rozpoczął się później niż powinien. Rozczarowujące dane o PKB za III kwartał są po części efektem błędów w polityce monetarnej _ - powiedział Rostowski dziennikarzom.

PKB w III kwartale wzrósł o 1,4 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu o 1,8 proc._ - Oczekuję serii dalszych obniżek stóp i efektów w II połowie 2013 _ - dodał Rostowski. - _ Deficyt sektora finansów publicznych w 2013 roku w relacji do PKB będzie poniżej 3,5 procenta _ - poinformował.

_ - Jestem pewien, że deficyt sektora w 2013 roku będzie znacząco poniżej 4 proc. PKB, będzie poniżej 3,5 proc. _ - powiedział dziennikarzom Rostowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister Rostowski obiecuje wzrost PKB Zdaniem ministra finansów nie ma już ryzyka rozpadu strefy euro.
Ocenili Rostowskiego. Jeden z najlepszych Polskiego ministra doceniono za klasę polityczną oraz za efektywne zbijanie argumentów opozycji.
VAT zostanie zmieniony. Wbrew intencjom Pawlaka, przedsiębiorcom nie będzie łatwiej Przepisy regulujące podatek VAT doczekały się już stu tysięcy interpretacji.
Tagi: pkb, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz