Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski: Popieram politykę NBP i RPP

0
Podziel się

Minister finansów twierdzi, że obie instytucje radzą sobie w walce z inflacją.

Rostowski: Popieram politykę NBP i RPP
(kprm.gov.pl)
bDyKydLV

Ministerstwo Finansów w pełni popiera działania Narodowego Banku Polskiego (NBP) i Rady Polityki Pieniężnej (RPP) mające na celu walkę z inflacją, wynika z wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego.

_ - Jeśli chodzi o inflację, to już od dłuższego czasu wspieramy Narodowy Bank Polski w jego walce z tą inflacją. Także sprzedając środki unijne na rynku. Bank centralny teraz jest przekonany, że tę inflację opanował. Ostro spadły ceny cukru i ostatnio ceny ropy. Inflacja jest poważnym problemem, z którym - jestem w pełni przekonany - bank centralny sobie poradzi _ - powiedział Rostowski w wywiadzie dla radia RMF FM.

Minister potwierdził także, że ma pełne zaufanie banku centralnego oraz władzy pieniężnej w kwestii walki z inflacją. Sam natomiast wspiera tą walkę prowadząc odpowiedzialną politykę fiskalną.

bDyKydLX

_ - W pełni popieram politykę prezesa i Rady Polityki Pieniężnej, którzy są konstytucyjnie odpowiedzialni za poziom cen w Polsce i za inflację w Polsce. I ta decyzja o sprzedaży unijnych środków na rynku i bardzo szybka, najszybsza w Europie z wyjątków takich krajów jak Grecja, konsolidacja finansów publicznych pomagają bankowi centralnemu w opanowaniu inflacji _ - podkreślił Rostowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;dzieki;nbp;opanujemy;infacje,52,0,817972.html) Rostowski: Dzięki NBP opanujemy infację Współpraca rządu z bankiem centralnym pozwoli NBP na opanowanie inflacji mniejszym kosztem dla gospodarki - uważa minister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t137880.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;obnizki;akcyzy;na;paliwo,16,0,816400.html) Nie będzie obniżki akcyzy na paliwo Minister finansów rozmawiał z prezesem NBP m.in. o tym jak radzić sobie z przyspieszającym wzrostem cen.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;czekaja;nas;podwyzki,201,0,664521.html) Belka: Czekają nas podwyżki Prezes NBP: Wyższy VAT spowoduje wzrost cen o ok. 0,3 proc. na początku 2011 roku.
bDyKydMy
KOMENTARZE
(0)