Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski spokojny o dług w 2010 r.

0
Podziel się

Zdaniem ministra finansów nie ma ryzyka przekroczenia przez dług publiczny poziomu 55 proc. PKB.

Rostowski spokojny o dług w 2010 r.
(PAP/Paweł Kula)
bEhQPtDV

Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że w 2010 roku nie ma ryzyka przekroczenia przez dług publiczny poziomu 55 proc. PKB. W jego opinii przychody z prywatyzacji w 2010 roku na poziomie 25 mld złotych są możliwe do osiągnięcia.

_ - Uważam, że takiego ryzyka w 2010 roku nie ma (przekroczenia przez dług publiczny poziomu 55 proc. PKB). Żeby tego nie było w następnych latach, przygotowujemy i niebawem przedstawimy narodowiprogram rozwoju i konsolidacji, który zapewni, żebyśmy także w 2011 i 2012 roku tego progu nie przekroczyli _ - powiedział Rostowski w TVP Info.

Także wiceminister finansów Dominik Radziwiłł uspokaja w sprawie zadłużenia. W ubiegłym tygodniu powiedział, że dług publiczny w relacji do PKB w 2009 roku nie przekroczył pierwszego progu ostrożnościowego z ustawy o finansach publicznych - wynoszącego 50 proc. - i ukształtował się na poziomie 49,6-49,8 proc.

bEhQPtDX

Rostowski podtrzymuje też plany prywatyzacyjne. Minister finansów uważa, że osiągnięcie w 2010 roku poziomu 25 mld złotych przychodów z prywatyzacji jest możliwe.

_ - Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że już w 2009 r. osiągnęliśmy prawie 7 mld zł przychodów z prywatyzacji, jeśli uwzględniamy przychody ze sprzedaży z emisji praw poboru z PKO BP, to myślę, że ta kwota zaskoczyła chyba wielu ekspertów. I w mojej opinii to oznacza, że przychody z prywatyzacji na poziomie 25 mld zł w 2010 r. są możliwe _ - powiedział Rostowski.

bEhQPtEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)