Notowania

Rostowski to bezduszny jastrząb

Poseł PSL mówi, że ludowcy odwołają się od decyzji ministra finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Money.pl: Panie pośle, jak układa się współpraca z Platformą w koalicji? Sławomir Neumann z którym rozmawiałem powiedział, że _ nie jest to orka na ugorze, ale jest trudniej niż w poprzedniej kadencji _. Faktycznie tak jest? *

*Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego: *Nie wiem, nie jestem już dobrym rozmówcą w tej sprawie. Przerwałem urlop bezpłatny, bardziej teraz koncentruje się na moim zakładzie, w którym pracuję, a do Warszawy przyjeżdżam tylko na posiedzenia Sejmu.

To jest Pan idealnym rozmówcą, bo jest Pan z boku całej tej polityki, więc widzi więcej.

Odmawiam udzielenia odpowiedzi na temat koalicji, bo Pan doskonale wie, że jeśli za dużo powiem, to obrywa mi się od jednych i od drugich. To, co mówię już wystarczy jako komentarz. Na temat koalicji nie wyciągnie Pan ode mnie ani słowa.

Dwa dni temu powiedziałem jedno zdanie, które poszło w mediach.

*Chodzi o zdanie na temat ministra finansów i PSL-owskiego długu? *

Tak, powiedziałem, że Jacek Rostowski kreuje się na antypeeselowskiego jastrzębia.

Chce Was rozerwać?

Odsetek nam nie umorzył, mało tego, po pięciu latach chce dostać spłatę tej nieszczęsnej kary nałożonej na PSL 10 lat temu.

Jednak i tak PSL jest w tej sprawie lepiej traktowany niż zwykły przedsiębiorca. Bo taka firma Kowalskiego dostałaby maksimum rok na spłatę, a Wy macie aż pięć lat. Długo.

Decyzja bolesna, ale możemy się odwołać

A co to jest pięć lat. Poza tym, proszę wejść na stronę internetową Ministerstwa Finansów i zobaczyć, ilu podmiotom Jacek Rostowski umarza długi. To są miliony złotych.

Tyle, że nie w tym kierunku, w którym bym oczekiwał.

Będzie odwołanie?

Oczywiście, będziemy się odwoływali od decyzji ministra finansów, będziemy również składali skargę konstytucyjną po raz kolejny.

Platforma ma na PSL niezły haczyk.

Ale co to za haczyk. Szczególnie, że ta decyzja Rostowskiego przecina wszystkie tego typu spekulacje, że dług będzie takim bezpiecznikiem, żeby PSL za bardzo nie fikał. Rostowski i tak zrobił swoje. Okazał się wyjątkowo bezduszny, ale co zrobić.

Nie da się ukryć, że PSL w tej kadencji stara się bardzo wybić na niepodległość.

Nie, jesteśmy po prostu bardziej aktywni. W poprzedniej kadencji byliśmy bardziej pasywni czekając na propozycje Platformy Obywatelskiej i rządowe. Nie wychodziliśmy sami z projektami, żeby nie burzyć współpracy koalicyjnej.

Tym razem uważamy jednak, że musimy wykazywać większą aktywność koalicyjną i legislacyjną.

Skąd ta zmiana Panie pośle?

Koniec rozmowy, już niech Pan ze mnie nie wyciąga. Odsyłam do Waldemara Pawlaka, Jana Burego niech oni teraz mówią. Po co mam się ciągle narażać.

O PSL i PO czytaj w Money.pl
PSL może reformować KRUS, ale po swojemu Poseł Kłopotek mówi, na co Ludowcy z całą pewnością się nie zgodzą.
Kłopotek: My też chcemy współpracy z SLD Polityk PSL podkreśla, że w przyszłości będzie możliwa współpraca z SLD w celu uchwalenia ważnych ustaw.
Wyborcy oczekują cudów, a ich nie będzie Zdaniem wiceszefowej Platformy, PO i PSL nie poróżni propozycja obniżenia wieku emerytalnego.
Tagi: eugeniusz kłopotek, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz