Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski: To niewyobrażalny sukces naszych firm

0
Podziel się

Minister zaznaczył, że taki wzrost udziału eksportu w PKB jest w Europie czymś zupełnie nieznanym.

Rostowski: To niewyobrażalny sukces naszych firm
(PAP/Radek Pietruszka)
bErwPyFx

Wzrost udziału eksportu w PKB o 10 punktów procentowych w pięć lat to niewyobrażalny sukces, nieznany w innych krajach w Europie - powiedział wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że należy za to dziękować polskim przedsiębiorcom.

_ - Udział eksportu w polskim PKB w 2009 r. wynosił 39 proc. W tym roku wyniesie 49 proc. Taki wzrost jest ewidentnym i silnym dowodem na konkurencyjność i odporność polskiej gospodarki. A także na niesamowitą konkurencyjność, pomysłowość i pracowitość polskich przedsiębiorców _ - powiedział na środowej konferencji prasowej szef resortu finansów.

Zaznaczył, że taki wzrost udziału eksportu w PKB jest w Europie czymś zupełnie nieznanym. _ Tego nie zrobiły pingwiny. To zrobili polscy przedsiębiorcy _ - powiedział. Rostowski przyznał, że nie zawsze jest w środowisku przedsiębiorców oceniany tak dobrze, jakby chciał, ale to - jak mówił - wynika z _ niewdzięcznej roli ministra finansów _. _ Może nie zawsze są zadowoleni ze mnie polscy przedsiębiorcy, ale ja jestem pełen podziwu dla nich _ - mówił.

bErwPyFz

Wicepremier mówił, że poprawiającą się kondycję polskiej gospodarki potwierdzają dane, zebrane m.in. od menedżerów logistyki. _ Przyszedł moment na powiedzenie jasno, że powinniśmy bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość _ - powiedział Rostowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski zapowiada ograniczenia zatrudnienia To, zdaniem ministra finansów, ma doprowadzić do wzrostu płac.
Rostowski zdradza, co z deficytem Minister finansów mówi, ile powinien wynieść deficyt sektora finansów publicznych w tym i przyszłym roku.
Tyle Polak musi oddać, by spłacić dług publiczny Ministerstwo Finansów ma dziś przedstawić dane o zadłużeniu sektora finansów publicznych za cały ubiegły rok.
bErwPyGa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)