Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rostowski: W dobrych czasach zadłużono Polskę

0
Podziel się:

Minister krytykuje poprzedników za brak prewencyjnych działań.

Rostowski: W dobrych czasach zadłużono Polskę
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Minister finansów Jacek Rostowski zarzucił poprzednim rządom, że nie podjęły wystarczających wysiłków, żeby zabezpieczyć Polskę przed kryzysem.

Minister powiedział, że w okresie szybkiego wzrostu gospodarczego, który było do 2007 roku żaden z dwóch poprzednich rządów nie podjął wystarczających kroków, żeby zapewnić zdrowe finanse publiczne.

POSŁUCHAJ MINISTRA ROSTOWSKIEGO:

Minister Rostowski powiedział po spotkaniu z Komisarz Unii Europejskiej do spraw ekonomicznych i walutowych Joaquinem Almunią, że odporność polskiej gospodarki w obecnym kryzysie jest naprawdę bardzo pozytywnym faktem.

Jacek Rostowski przypomniał, że w Polsce nie było kryzysu bankowego. Podkreślił, że tym właśnie nasz kraj różni się od wielu krajów nie tylko naszego regionu, ale także Europy Zachodniej. _ - Oznacza to, że mamy zdrowe fundamenty do podtrzymania wzrostu w następnych latach _ - dodał minister finansów.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGNOZACH PKB DLA POLSKI
*PKB w przyszłym roku wzrośnie o 5 procent? * Wzrost PKB w 2010 roku powinien się zbliżać do poziomu 4,5-5 procent - uważa Maciej Krzak, szef Zespołu Makroekonomicznego z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE.
*Polska gospodarka wśród najsilniejszych w UE * Według Eurostatu w IV kw. 2008 roku PKB w Polsce wzrosło o 3,1 procent.
*Wzrost PKB najniższy od 2001 roku? * Według GUS, w IV kwartale 2008 roku wzrost gospodarczy wyniósł 2,9 procent w skali roku
*Nie ma szans na wzrost PKB powyżej 2 procent * Ministerstwo Gospodarki podtrzymało szacunek, według którego Polska gospodarka wzrośnie w tym roku o nie więcej niż 2 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

kryzys
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)