Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjscy podatnicy ratują koncern zbrojeniowy

0
Podziel się:

Kreml zamierza zamówić dużą partię rakiet. Dla firmy Iżmasz to zastrzyk finansowy, który pozwoli jej przetrwać na rynku.

Rosyjscy podatnicy ratują koncern zbrojeniowy
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zainwestuje 13 miliardów rubli w koncern Iżmasz. Resort zamierza zamówić dużą partię rakiet typu _ Wichr 1 _.

Dla firmy z Iżewska to zastrzyk finansowy, który pozwoli jej przetrwać na rynku zbrojeniowym.W ostatnich latach Iżmasz miał spore kłopoty finansowe.

Ministerstwo Obrony nie chciało już kupować karabinków kałasznikowa oraz wyposażenia strzeleckiego dla czołgów i transporterów opancerzonych. Ta jedna z najstarszych rosyjskich fabryk zbrojeniowych popadła w długi, sięgające 3 miliardów rubli, to jest około 300 milionów złotych.

_ Kontrakt opiewający na 13 miliardów rubli załatwia wszystkie nasze problemy finansowe _ - twierdzi dyrektor generalny koncernu Konstantin Busygin. Rakiety _ Wichr 1 _, które ma produkować Iżmasz, wykorzystywane są głównie w lotnictwie. To naprowadzane laserowo pociski o wysokim stopniu celności i dużej sile uderzeniowej.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)