Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjska dyplomacja nieskuteczna ws. Syrii

0
Podziel się

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Syryjska Koalicja Narodowa, główne ugrupowanie opozycyjne, nie weźmie udziału w rozmowach w Moskwie.

Rosyjska dyplomacja nieskuteczna ws. Syrii
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bEpWdJYR

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Syryjska Koalicja Narodowa, główne ugrupowanie opozycyjne, nie weźmie udziału w rozmowach w Moskwie, które miały przygotować konferencję pokojową w sprawie Syrii - poinformowała agencja Interfax.

Agencja powołuje się na rzecznika MSZ Aleksandra Łukaszewicza, który oświadczył, że syryjska koalicja, popierana przez Zachód, _ blokuje i odmawia udziału _ w rozmowach; miały one dotyczyć rozwiązania kryzysu humanitarnego w Syrii.

Wiceszef rosyjskiej dyplomacji Michaił Bogdanow mówił wcześniej, że syryjska opozycja początkowo _ odpowiedziała pozytywnie _ na propozycję Moskwy.

bEpWdJYT

W środę Bogdanow informował, że Rosja gotowa jest zorganizować u siebie spotkanie delegacji syryjskiego reżimu i opozycji przed planowaną od dawna konferencją pokojową w sprawie Syrii, znaną jako Genewa 2. Rosyjskie władze twierdziły, że takie spotkanie nada impuls przygotowaniom do konferencji.

Termin zorganizowania Genewy 2 wiele razy przekładano, głównie z powodu sporów między uczestnikami, m.in. Rosją i krajami Zachodu, co do jej celów i uczestników. W tym tygodniu źródła dyplomatyczne informowały, że konferencja nie odbędzie się przed grudniem.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpWdJZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)