Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski "biały konwój" wciąż w pobliżu ukraińskiej granicy

0
Podziel się:

Nikt nie sprawdzał, co przewożą samochody, bowiem obserwatorzy nie dysponują takimi uprawnieniami.

Rosyjski "biały konwój" wciąż w pobliżu ukraińskiej granicy
(AP/EAST NEWS)

Tiry, które dwukrotnie wjechały z Rosji na Ukrainę, wioząc pomoc humanitarną, znajdują się w pobliżu przejścia granicznego Donieck. Niewykluczone, że strona rosyjska zdecyduje się kolejny raz wysłać misję pomocową do separatystycznych regionów.

W sierpniu prawie 300 białych ciężarówek wjechało na Ukrainę bez zgody ukraińskich władz. Według informacji przekazywanych przez Rosjan, przewieziono nimi produkty pierwszej potrzeby. Podobnie było w minioną niedzielę. _ Biały konwój _ składający się z 200 samochodów zawiózł do Ługańska: żywność, lekarstwa i środki czystości.

_ - Nasi obserwatorzy monitorowali przejazd tych aut przez granicę. Liczyliśmy je i tyle, ile wyjechało, tyle samo wróciło _ - opowiada wysłannikowi Polskiego Radia na pogranicze rosyjsko-ukraińskie szef misji OBWE Paul Picard.

Dodaje, że nikt z jego misji nie sprawdzał, co przewożą samochody, bowiem obserwatorzy nie dysponują takimi uprawnieniami. Po wykonaniu tego ostatniego zadania białe ciężarówki pozostały w pobliżu rosyjsko- ukraińskiej granicy. Strona rosyjska najwidoczniej planuje kolejne transporty z pomocą humanitarną.

Czytaj więcej w Money.pl
Pięć tysięcy rosyjskich żołnierzy na Ukrainie Ukraińskie władze informują, że na wschodzie Ukrainy przebywa 5 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Liczba separatystów i najemników sięga 15 tysięcy.
"Putin miał straszyć inwazją na Warszawę" Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
60 mln dolarów dla Ukrainy. Dostaną więcej? Spotka się tam z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosi przemówienie w Kongresie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)