Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
01.07.2014 21:56

Rosyjski parlament uchwalił wprowadzenie czasu zimowego

Duma Państwowa uchwaliła to stosunkiem głosów 442-1. Czas standardowy zacznie obowiązywać od 26 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Po trzech latach obowiązywania wyłącznie czasu letniego. Duma Państwowa uchwaliła to stosunkiem głosów 442-1. Czas standardowy zacznie obowiązywać od 26 października.

Przywrócono też w Federacji Rosyjskiej 11 stref czasowych. W 2010 roku ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew zredukował ich liczbę do dziewięciu.

Narzucenie permanentnego czasu letniego przez Miedwiediewa nie zostało dobrze przyjęte przez wielu Rosjan, m.in. dlatego, że zimą zmuszało miliony ludzi do udawania się do pracy w ciemnościach. W grudniu słońce nie pojawia się w Moskwie nad horyzontem do godz. 10 rano.

Postanawiając zrezygnować ze zmieniania czasu na przemian na letni i zimowy i przestawić kraj na permanentny czas letni, Miedwiediew argumentował, że będzie to korzystne, bo "konieczność przystosowania się do nowego czasu wiąże się ze stresem i chorobami". Wtorkowa decyzja Dumy Państwowej oznacza, że Rosjanie będą musieli przestawić zegary jeszcze tylko raz. W kilku regionach, którym w 2011 roku pozostawiono czas letni (m.in. na Kamczatce), nie zmieni się nic.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz