Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
13.05.2013 08:12

Rosyjsko - amerykańska wojna walutowa?

Część rosyjskich parlamentarzystów chce wpisać amerykańskie dolary na "czarną listę".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)

Część rosyjskich parlamentarzystów chce wpisać amerykańskie dolary na "czarną listę". Zakaz obrotu i przechowywania waluty USA na terytorium Rosji miałby chronić Rosjan przed skutkami kolejnego kryzysu finansowego.

Pomysł zgłosili deputowani Liberalno Demokratycznej Partii Rosji. W ich opinii systematycznie wzrastający dług USA doprowadzi do krachu amerykańskiego systemu finansowego już w 2017 roku.

Projekt zgłoszony przed Liberalno Demomakratyczną Partię Rosji daje Rosjanom 2 lata na pozbycie się depozytów dolarowych. Po upływie tego okresu amerykańska waluta będzie konfiskowana. Deputowani zaznaczają w dokumencie, że zakaz obrotu i przechowywania nie dotyczy innych popularnych walut, między innymi: euro i funta.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja i USA rozmawiają o pokoju? Będą godzić Jak się szacuje, w trakcie trwającej już ponad dwa lata zbrojnej rewolty przeciwko reżymowi Asada śmierć poniosło ponad 70 tys. ludzi.
Putin zadowolony. Pochwalił Amerykanów Prezydent Władimir Putin ma nadzieję, że jego kontakty z prezydentem Barackiem Obamą przyczynią się do jej pogłębienia.
Sekretarz obrony USA zmuszony lecieć do Rosji To pierwsza wizyta przedstawiciela administracji Białego Domu na tak wysokim szczeblu. John Kerry ma spotkać się w Moskwie z szefem administracji Kremla i nie wykluczone, że z Władimirem Putinem.
Tagi: rosja, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz