Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.05.2005 17:33

Rozbity międzynarodowy gang złodziei i przemytników samochodów

Rozbity został międzynarodowy gang złodziei i przemytników luksusowych samochodów. Podczas weekendu zatrzymano 15 osób: sześć w Trójmieście, dwie w Warszawie, cztery w Belgii, dwie we Francji i jedną w Szwecji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wśród zatrzymanych są główni organizatorzy przestępczego procederu, mieszkańcy Trójmiasta: bracia - Radosław i Dariusz K.

W gangu działali obywatele: Polski, Niemiec, Tunezji, Mauretanii oraz krajów byłego ZSRR. Byli wśród nich złodzieje samochodów, fałszerze dokumentów, informatycy i kurierzy. Auta kradli głównie na terenie Niemiec, przerabiali je w Belgii, a dokumenty fałszowali w Polsce. Po przeróbkach samochody trafiały do krajów arabskich i byłego ZSRR. Gang zajmował się tylko autami nawyższej klasy: BMW, Porsche, Mercedesami i Audi. W sumie ukradli i sprzedali kilkadziesiąt samochodów, każdy za 30 do 40-u tysięcy euro.

Dochodzenie prowadzili wspólnie: polska Straż Graniczna, policja Niemiec, Belgii, Włoch, Francji, Szwecji oraz prokuratury tych państw. Rozpracowywanie szajki trwało kilkanaście miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, straż graniczna zapowiada kolejne zatrzymania.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz