Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozbudowują ciepłownie opalane drewnem

Wielkość mocy wytwórczych w sektorze nowoczesnych systemów ogrzewania drewnem w Wielkiej Brytanii przekroczyła już 1 GW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcopolo/Dreamstime)

Wielkość mocy wytwórczych w sektorze nowoczesnych systemów ogrzewania drewnem w Wielkiej Brytanii dofinansowanych z rządowego programu RHI przekroczyła 1 GW - poinformowało Renewable Energy Association - stowarzyszenie firm z sektora energetyki odnawialnej.

Systemy ogrzewania drewnem stosowane są w Wielkiej Brytanii zarówno do ogrzewania, jak i zasilania instalacji przemysłowych.

Projekt Renewable Heat Incentive (RHI) został wdrożony w 2011 roku, po trzyletniej kampanii organizacji branżowych i ekologicznych. W ramach RHI dofinansowywane są projekty w sektorze ciepłowniczym, korzystające z odnawialnych źródeł energii. Wiosną tego roku system został rozszerzony o zastosowania w ciepłownictwie domowym.

Według REA, do tej pory z dofinansowania w ramach programu RHI skorzystało 4926 instalacji zasilanych drewnem, których łączna moc przekroczyła 1 GW. Instalacje te zlokalizowane są m.in. w fabrykach, domach opieki, hotelach, kościołach czy na farmach.

Z danych REA wynika również, że instalacje tego typu stanowiły 56 proc. łącznych inwestycji i ponad 90 proc. wytwarzania ciepła ze źródeł odnawialnych w Wielkiej Brytanii w latach 2010-2012. Według organizacji, taka technologia odnawialnego ciepłownictwa jest też najtańszą przy projektach o skali większej niż 1 MW.

Spółki z tego sektora zanotowały w roku podatkowym 2012-2013 przychody rzędu 600 mln funtów. Zatrudnienie znalazło w nich ponad 4,5 tys. osób. Oprócz tego w Wielkiej Brytanii działa ponad 500 firm dostarczających drewno na potrzeby ciepłownicze. Zanotowały one w tym samym roku podatkowym przychody w wysokości 1,3 mld funtów i zatrudniały prawie 9 tys. pracowników.

Według oficjalnych danych rządowych za 2013 roku, odnawialne źródła odpowiedzialne były za 2,8 proc. wyprodukowanego w Wielkiej Brytanii ciepła.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjczycy walczą z islamizacją...przedszkoli Specjalne środki mają zapobiec wychowywaniu dzieci w ideologii niezgodnej ze świeckim etosem oświaty i zasadami życia na Wyspach Brytyjskich.
Zablokowali konta zwolenników dżihadystów Rząd w Londynie opublikował listę i zamroził aktywa 25 osób i 26 organizacji mających związki z grupami islamistów.
Tagi: energetyka w wielkiej brytanii, drewno, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz