Notowania

meksyk
12.01.2013 19:20

Rozdają laptopy i rowery w zamian za broń

Akcja Dla Twojej rodziny, rozbrój się dobrowolnie, ma uświadomić Meksykanom, jak wielkie ryzyko niesie ze sobą trzymanie broni w domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

Laptopy, tablety, rowery albo po prostu gotówka w zamian za zwrot broni. W Meksyku trwa akcja _ Dla Twojej rodziny, rozbrój się dobrowolnie _.

Władze Meksyku nie sprawdzają personaliów osób oddających trzymane w domu pistolety i karabiny.

Tylko w pierwszym dniu, trwającej od końca grudnia akcji udało się zebrać 93 sztuki broni. W kolejnych dniach liczba ta rosła.

Program ma uświadomić obywatelom, jak wielkie ryzyko niesie trzymanie broni w domu oraz zmniejszyć liczbę nielegalnie przechowywanych karabinów, pistoletów, rewolwerów i granatów.

ZOBACZ RELACJĘ Z MEKSYKU (Euronews, ang):

Policja chce zebrać ponad 1800 sztuk broni, czyli osiągnąć taki wynik jak w podobnych akcjach, które w ostatnich latach odbyły się w Meksyku między innymi _ Proszę, nie strzelaj _ oraz _ Broń to nie tradycja, to przestępstwo _.

Celem inicjatywy jest podniesienie bezpieczeństwa publicznego w ogarniętym wojną narkotykową kraju. W 2006 roku władze Meksyku wypowiedziały kartelom narkotykowym wojnę i w jej zwalczanie zaangażowały wojsko. Od tego czasu zginęło ponad 70 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaginęło tam ponad 20 tysięcy ludzi Część z zaginionych mogła paść ofiarą wojny narkotykowej w Meksyku. Najwięcej zaginięć odnotowano w stolicy.
Majowie mówią, jak długo przetrwa świat Kalendarz Majów wcale się nie kończy i potwierdzają to dzisiejsi Majowie z Meksyku
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz