Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozłam we władzach Iranu? Krytykują ministra

0
Podziel się:

Szef MSZ nie ma kwalifikacji, by zabierać głos w sprawach wojskowych -
uważa dowódca irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.

Rozłam we władzach Iranu? Krytykują ministra
(Wikimedia/CC/Max Talbot-Minkin)

Szef MSZ nie ma kwalifikacji, by zabierać głos w sprawach wojskowych - uważa dowódca irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Nie wymieniając ministra z nazwiska nawiązał do jego zeszłotygodniowej wypowiedzi, że Zachód mógłby bez trudu zniszczyć obronę Iranu.

_ - Uważamy go za doświadczonego dyplomatę, ale nie ma doświadczenia w dziedzinie wojskowej _ - powiedział Mohammad Ali Dżafari cytowany przez agencję Fars.

Ministrem spraw zagranicznych Iranu jest Mohammad Dżawad Zarif. W ubiegłym tygodniu szef irańskiej dyplomacji powiedział lokalnym mediom, że Zachód nie obawia się możliwości obronnych Iranu i mógłby zniszczyć obronę kraju, gdyby tylko chciał.

Według ministra jego wypowiedź została zniekształcona i wyrwana z kontekstu.

Gwardia Rewolucyjna, zwana też Strażnikami Rewolucji, została utworzono po rewolucji islamskiej w 1979 roku w celu jej obrony przed - jak to określano - _ wewnętrznymi i zewnętrznymi _ zagrożeniami. Bezpośrednio podlega najwyższemu przywódcy duchowo-politycznemu Iranu ajatollahowi Alemu Chameneiowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran będzie dalej budował reaktory Umowa zawarta przez Iran z sześcioma mocarstwami przewiduje m.in. wstrzymanie tej inwestycji.
Iran wpuścił inspektorów. Wielka inspekcja Przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej prowadzą inspekcję w irańskich zakładach w Araku, gdzie znajduje się reaktor na ciężką wodę.
Izrael odrzuca umowę. Jest zła i niebezpieczna Według Izraela "umowa ta umożliwi najbardziej niebezpiecznemu na świecie reżimowi uzyskanie broni jądrowej, pozostawiając w jego rękach wszystkie opcje i nie doprowadzając przy tym do rozbrojenia irańskiego plutonu".
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)