Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje dla rosji
16.09.2014 22:12

Rubel leci w dół. "Rosja płaci cenę za agresję"

USA ogłosiły w piątek nowe sankcje wymierzone w rosyjskie banki oraz sektor naftowy i zbrojeniowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr/World Economic Forum)

Rubel był dziś kolejny dzień z rzędu rekordowo tani - przed południem spadał o 0,82 proc. względem dolara (do poziomu 38,71 za dolara) oraz 0,91 proc. względem euro (do poziomu 50,10 za dolara).

_ To dowód na to, że Rosja płaci cenę za agresję na wschodnią Ukrainę _ - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Jego zdaniem spadek notowań rubla _ jest zgodny z oczekiwanymi efektami _ sankcji gospodarczych nałożonych na Moskwę przez USA i Unię Europejską.

Wcześniej w rozmowie z Reuterem analityk banku inwestycyjnego Sbierbank CIB Władimir Pantiuszyn, komentując spadki kursu rosyjskiej waluty, powiedział: _ Przyczyną osłabienia rubla były amerykańskie sankcje nałożone na Rosję pod koniec ubiegłego tygodnia. Rynek odebrał sankcje negatywnie, podobnie jak spadające ceny ropy _.

USA ogłosiły w piątek nowe sankcje wymierzone w rosyjskie banki oraz sektor naftowy i zbrojeniowy, by ukarać Moskwę za agresję przeciw Ukrainie. Piątkowe sankcje, ściśle skoordynowane z UE, mogą zostać wycofane, jeśli plan rozejmu na Ukrainie zostanie w pełni wdrożony.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sankcje dla rosji, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz