Notowania

służby mundurowe
25.01.2012 16:12

Ruch Palikota: rząd dzieli służby mundurowe

Ruch Palikota będzie się przyglądał dzieleniu pieniędzy publicznych i ich wykorzystywaniu w służbach mundurowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ruch Palikota uważa, że niedopuszczalne jest zaproponowanie podwyżki tylko dla policjantów i żołnierzy, a pominięcie funkcjonariuszy pozostałych służb. Politycy Ruchu protestują przeciwko takiemu dzieleniu przez rząd służb mundurowych.

_ - Chcemy bardzo zdecydowanie zaprotestować przeciwko dzieleniu służb mundurowych na tak zwane służby porządkowe i służby ratownicze. Ruch Palikota jest przeciwny dyskryminacji ze względu na jakiekolwiek kryteria. Nie można dzielić służb mundurowych na lepsze i gorsze. To niedopuszczalne _ - powiedział na konferencji prasowej poseł Ruchu Palikota Bartłomiej Bodio.

Poseł poinformował, że dziś w Sejmie przedstawiciele klubu Ruchu Palikota spotkali się z Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Zapowiedział, że Ruch Palikota będzie się przyglądał dzieleniu pieniędzy publicznych i ich wykorzystywaniu w służbach mundurowych. Jak dodał, został powołany zespół roboczy, który będzie monitorował wykorzystywanie tych środków.

Obecny na konferencji prasowej przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda stwierdził, że decyzja rządu o dzieleniu służb mundurowych _ na lepsze i gorsze _ jest niczym nieuzasadniona. _ - Podział służb jest nie do przyjęcia _ - podkreślił.

Związkowcy służb mundurowych podtrzymali wczoraj stanowisko w sprawie wzrostu płac. Chcą, by w budżecie na 2012 r. zostały zapewnione środki na podwyżki dla wszystkich funkcjonariuszy, a nie tylko dla policjantów i żołnierzy. Podwyżki dla policjantów i żołnierzy zapowiedział podczas expose premier Donald Tusk.

Przed tygodniem minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki poinformował, że w tym roku nie ma pieniędzy na podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Szef MSW zapewnił wówczas, że _ jest wola polityczna rządu i premiera _, żeby w 2013 r. strażacy, pogranicznicy oraz funkcjonariusze Służby Więziennej dostali po 300 zł podwyżki.

Więcej o podwyżkach dla mundurowych czytaj w Money.pl
Podwyżki dla mundurowych? Zależy od pogody _ - Nie możemy niczego obiecać na 100 procent - _ mówi szef MSW Jacek Cichocki.
"To osłabia bezpieczeństwo nas wszystkich" _ - To bulwersująca sprawa - _mówi Jarosław Zieliński.
Tyle naprawdę zarabia się w mundurówkach. Słusznie protestują? Już teraz w straży pożarnej, straży granicznej i służbie więziennej mają niższe pensje niż w policji i wojsku.
Tagi: służby mundurowe, mundurowi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz