Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
03.07.2013 14:20

Ruch Palikota stracił posła. Dariusz Dziadzio odszedł z klubu

Doceniam to, że Ruch Palikota dał mi szansę zmieniać Polskę, ale niestety w partii już od dawna zaznacza się brak spójności programowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

*Poseł Dariusz Dziadzio odszedł z klubu Ruchu Palikota i będzie członkiem koła poselskiego Inicjatywa Dialogu. Poseł oświadczył, że powodem jego odejścia był _ wyraźny brak spójności programowej w Ruchu Palikota _. *

Koło poselskie Inicjatywa Dialogu powołane zostało pod koniec czerwca przez troje innych byłych posłów Ruchu Palikota: Bartłomieja Bodio, Artura Bramora i Halinę Szymiec-Raczyńską.

Zdaniem Dziadzio ta nowa inicjatywa jest konkretna, uporządkowana i daje możliwość zmian w Polsce. - _ Doceniam to, że Ruch Palikota dał mi szanse zmieniać Polskę, ale niestety w partii już od dawna zaznacza się wyraźny brak spójności programowej. O innych powodach nie chcę publicznie dyskutować _ - dodał poseł.

W rozmowie ocenił, że na przejściu do koła Inicjatywa Dialogu zyskają wyborcy, którzy na niego głosowali. - _ Wybieram przyszłość mojego regionu, a nie przynależność partyjną. Dzięki temu zyskam możliwości realizacji swoich postulatów _ - powiedział.

Dziadzio zapowiedział, że popierał będzie wszystkie inicjatywy, które będą dążyć do zmniejszenia bezrobocia oraz poprawy sytuacji małych i średnich firm.

Dziadzio to już piąta osoba, która odeszła z klubu RP. Wcześniej opuścili go: Adam Kępiński (wstąpił do klubu SLD), Bartłomiej Bodio, Artur Bramora, Halina Szymiec-Raczyńska (wszyscy koło poselskie Inicjatywa Dialogu). W lutym z klubu została wyrzucona wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (obecnie posłanka niezrzeszona).

Po odejściu Dziadzio Ruch Palikota ma w Sejmie 37 posłów. Na początku kadencji, do klubu RP przyszło trzech posłów: Sławomir Kopyciński, Witold Klepacz (obaj z SLD) oraz Łukasz Gibała (PO).

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot za odrzuceniem weta. "Konsekwentni" _ Jeśli nic się nie zmieni w projekcie prezydenta i będzie taki jak założenia, które przedstawił, będziemy za odrzuceniem weta _.
Jest czwarty uciekinier z Ruchu Palikota _ Nie chcę walczyć językiem agresji _ - powiedziała. I dodała, że cztery miesiące temu apelowała na forum klubu o poważną dyskusję na temat programu Ruchu Palikota. Lider jest zdziwiony jej decyzją.
Szkoła, seks, internet i marihuana Janusz Palikot zorganizował manifestację bez pozwolenia. Nikt nie mógł go zatrzymać, bo chroni go immunitet.
Tagi: ruch palikota, łukasz gibała, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz