Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
11.02.2012 15:47

Ruch Palikota utworzy demaskatorski portal

- To, co wyprawiają Platforma i PSL, to bandytyzm w białym kołnierzyku - mówi jeden z posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Ruch Palikota ma zamiar uruchomić portal z informacjami na temat nepotyzmu i kumoterstwa w państwowych spółkach i instytucjach. Partia chce w nim ujawniać pensje, przywileje, premie i związku polityczne partyjnych nominatów - donosi portal _ wprost24.pl _.

Dyskusja na temat tego portalu odbyła się na ostatnim posiedzeniu klubu RP. - _ Wszystko będzie ujęte w tabelkach: wynagrodzenie, telefon służbowy, karta kredytowa, limuzyna, przynależność partyjna, związki rodzinne. To, co Platforma i PSL wyprawiają w spółkach skarbu państwa i agencjach, to bandytyzm w białym kołnierzyku. Przecież posiedzenia rad nadzorczych w państwowych spółkach wyglądają tak, że towarzystwo zjeżdża się, je, pije i kasuje dietę. Mamy tego dość _- mówi _ Wprost _ Artur Dębski, wiceszef Ruchu i poseł.

Partia Janusza Palikota zamierza czerpać informacje na temat nepotyzmu i kumoterstwa w spółkach skarbu państwa z wszystkich możliwych źródeł.

- _ Będziemy występować o informacje do instytucji sami, ale wykorzystamy też informacje od obywateli i dziennikarzy _ - Dębski zapowiada na łamach _ wprost24.pl _.

O polityce rządu wobec spółek skarbu państwa czytaj w Money.pl
Jeszcze jeden cios Tuska w Schetynę? Premier podobno zapowiedział radykalne odpolitycznienie spółek. - _ Chce usunąć ludzi związanych z działaczami PO i PSL _ - twierdzi jeden z polityków Platformy.
3,5 miliarda złotych z dywidend to za mało? Minister Skarbu na najwięcej może liczyć od spółki PZU kierowanej przez Andrzeja Klesyka.
Dzięki SLD obsadzą spółki Skarbu Państwa? Politycy lewicy chcą, by rozporządzeniem ministra skarbu wprowadzić 30-procentową kwotę każdej płci w zarządach.
Tagi: ruch palikota, artur dębski, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz