Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch w aptekach słabnie? To efekt statystyki

0
Podziel się:

Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych spadła w listopadzie o 5,4 proc. w skali roku.

Ruch w aptekach słabnie? To efekt statystyki
(sjlocke/iStockphoto)

Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych spadła w listopadzie o 5,4 procent w skali roku i o 1,2 procent w porównaniu z październikiem. Wyniosła 1,92 mld złotych.

_ - Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami wartość sprzedaży hurtowni do aptek w listopadzie zanotowała słabszą dynamikę w ujęciu rok do roku. Ma to związek z wysoką bazą, jaką był szczytowy okres wysokich sprzedaży związanych ze świńską grypą, który przypadł właśnie na listopad ubiegłego roku _ - informuje Marcin Gawroński, ekspert badającej rynek farmaceutyczny firmy IMS Health.

_ - Słabsza dynamika wartości rynku w ostatnim kwartale oznacza, że w całym roku zanotujemy wzrost wartości rynku na poziomie 3-4 procent _ - dodał.

Łącznie po jedenastu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 20,5 miliarda złotych, o 3,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t92855.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;juz;nowa;lista;lekow;refundowanych,57,0,699449.html) Jest już nowa lista leków refundowanych Taniej leczyć będą się cukrzycy i pacjenci psychiatryczni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t34379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;mocno;uderzyl;w;apteki,208,0,604112.html) Kryzys mocno uderzył w apteki Ubiegły rok przyniósł spadek liczby aptek w Polsce, w Czechach, na Węgrzech i w Bułgarii.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/203/vs124875.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/uroda/nowosci/domowe;sposoby;na;przeziebienie;obalamy;mity,52,0,731956.html) Domowe sposoby na przeziębienie: obalamy mity! Mleko z miodem uspokoi, ale nie wyleczy grypy. A herbata z cytryną może być niebezpieczna!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)