Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rumunia: więzienie dla dwóch byłych ministrów

0
Podziel się:

Dwóch byłych ministrów i czterech konsultantów, którzy pracowali dla
Credit Suisse First Boston, zostało skazanych w sprawie o szpiegostwo gospodarcze związane z prywatyzacją.

Rumunia: więzienie dla dwóch byłych ministrów
(Aleksander Dragnes/CC/Flickr)

Dwóch byłych ministrów i czterech konsultantów, którzy pracowali dla Credit Suisse First Boston (CSFB), zostało skazanych przez sąd w Bukareszcie na karę więzienia w sprawie o _ szpiegostwo _ gospodarcze związane z prywatyzacją.

Sąd wymierzył kary od 5 do 11 lat więzienia w sumie dziesięciu osobom w rozległej sprawie dotyczącej kontrowersyjnych prywatyzacji, które miały miejsce w Rumunii w 2005 i 2006 roku - podała agencja Mediafax.

Były minister gospodarki Codrut Seres dostał wyrok sześciu lat więzienia za _ zdradę poprzez przekazywanie tajemnic _. Byłego ministra ds. telekomunikacji Zsolta Nagya skazano na pięć lat więzienia za _ przynależność do ugrupowania przestępczego _.

Bułgar Stamen Stanczew, konsultant CSFB (działającego pod tą nazwą do 2006 roku działu inwestycyjnego banku Credit Suisse), otrzymał wyrok 11 lat pozbawienia wolności za _ szpiegostwo _ oraz _ stworzenie i działania ugrupowania przestępczego _.

Jego kolega, Amerykanin rosyjskiego pochodzenia Vadim Benyatov dostał 10-letni wyrok za _ szpiegostwo _.

Dwaj pozostali pracownicy CSFB - Czech Michal Susak i Mircea Calin Flore o podwójnym, rumuńsko-brytyjskim obywatelstwie - zostali skazani za _ współudział w szpiegostwie _ i _ stworzenie grupy przestępczej _ na 10 i 9,5 lat więzienia.

Obaj skazani ministrowie byli oskarżeni o przekazanie poufnych dokumentów doradcom bankowości inwestycyjnej CSFB, wyznaczonym na konsultantów prywatyzacji spółki dystrybucji energii elektrycznej Electrica Muntenia Sud i producenta samolotów Avioane Craiova oraz sprzedaży pakietu akcji narodowego operatora telekomunikacyjnego Romtelecom.

Czytaj więcej w Money.pl
Czytaj więcej w Money.pl
--- --- ---
Pakistan zaplanował incydent w Kaszmirze? Spór o Kaszmir trwa między Indiami i Pakistanem od 1947 roku; w tym czasie doszło między nimi do trzech wojen.
Rumunia podzielona w sprawie umowy z MFW Spór dotyczy zawartego przez rząd w lipcu porozumienia w sprawie udostępnienia Rumunii linii kredytowej w wysokości 4 mld euro.
Zdecydowlali co dalej z zamachowcem Sąd Najwyższy w Dehli podtrzymał wyrok skazujący na śmierć dla jedynego ocalałego uczestnika krwawych zamachów z 2008 roku.
Rumunia za zjednoczeniem z Mołdawią Prezydent Rumunii Traian Basescu oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, że następnym celem geopolitycznym jego kraju, po przystąpieniu do NATO i Unii Europejskiej, powinno być zjednoczenie.
Stoczyli już trzy wojny, teraz znów się zbroją Wystrzelenie Shaheen 1A nastąpiło kilka dni po oświadczeniu Indii o udanym starcie rakiety dalekiego zasięgu Agni-V.
Od 2014 r. można kupować grunty w Rumunii Wciąż jednak pierwszeństwo wykupu tych gruntów będą miały osoby, które je dzierżawią, okoliczni rolnicy i młodzi Rumuni do 40. roku życia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)