Notowania

sklep
21.03.2009 09:42

Rusza kolejna kampania promująca polskie produkty

Kupuj Nasze ma być serialem reklamowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sjlocke/iStockphoto)

Dziś rusza kampania gospodarcza _ Kupujnasze.pl _. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to pierwszy tego typu serial reklamowy na świecie. Ma zachęcać do kupowania polskich produktów.

Współautor kamapanii Jacek Sadowski podkreśla, że chodzi o wywarcie _ realnego wpływu _ na gospodarkę, co szczególnie ważne w czasach kryzysu. Dziś polski PKB w ponad 60 procent opiera się na popycie wewnętrznym.

Andrzej Olszewski z Ośrodka Badania Opinii Publicznej zauważył, że jedynie 5 procent polskich konsumentów zwraca uwagę na kraj pochodzenia produktu. W jego opinii, _ patriotyzm zakupowy _ Polaków będzie można łatwo pobudzić, bo już dziś - mając porównanie - zaczynamy doceniać polskie marki.

Ekonomista Piotr Koryś podkreśla, że nie chodzi o protekcjonistyczną politykę rządu, a o oddolne postawy patriotyczne i poczucie wspólnoty. Uważa, że kampania rozpoczyna się w bardzo dobrej chwili.

Prezydent Grudziądza Rafał Malinowski zachęca do przyłączenia się dokampanii także inne miasta i samorządy.

Kampania _ Kupujnasze.pl _ nie jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu. Wcześniej promowano patriotyczne zachowania konsumenckie pod hasłem _ Kupując polskie produkty, dajesz pracę _. Przeprowadzono też kampanię skierowną do przedsiębiorców _ Zadbaj o swoją markę _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: sklep, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz