Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rusza projekt "Przedsiębiorczy przedszkolak"

0
Podziel się

Najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., czym są plastikowe pieniądze.

Rusza projekt "Przedsiębiorczy przedszkolak"
(woodleywonderworks/CC/Flickr)
bEgZSJDV

W październiku dzieci z 12 wrocławskich przedszkoli wezmą udział w kolejnym projekcie w ramach programu _ Edukacja przedsiębiorczości _. Najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., czym są _ plastikowe _ pieniądze.

_ Przedsiębiorczy przedszkolak _ będzie trwać prawie dwa lata – od października 2010 do czerwca 2012. Program ma przygotowywać ciekawe narzędzia nauki poprzez zabawę dla nauczycieli oraz promować ideę oszczędzania. Inicjatorem akcji jest Urząd Miejski Wrocławia. Są to pierwsze takie zajęcia dla 4- i 5-latków.

Z tej okazji jeden z partnerów projektu – Nordea Bank Polska SA przygotował pierwszy bankomat dla maluchów. Wygląda jak prawdziwy, z tą różnicą, że jest dostosowany do wzrostu najmłodszych. Można do niego zajrzeć przez boczne okienko i przekonać się, że nie zawsze jest pełen pieniędzy. Wśród pomocy naukowych, jakie otrzymają dzieci będą m.in. karty bankomatowe.

bEgZSJDX

_ - Oczywiście, nie będzie można za ich pomocą wypłacać prawdziwych pieniędzy – _tłumaczy Barbara Adamska z Nordea Bank Polska. - Ale ponieważ każdy rodzic ma już _ plastikowe _ pieniądze, więc dziecko także powinno się z nimi oswajać.

Organizatorzy projektu mają nadzieję, że do wspólnej zabawy z finansami i ekonomią dadzą się wciągnąć także rodzice maluchów. To dla nich na stronie miasta zamieszczone zostaną przykłady gier, zagadek i zabaw do przeprowadzenia w domu.

Z myślą o nauczycielach, we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli powstały pełne konspekty zajęć.

bEgZSJEy
wiadmomości
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)