Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszyła budowa kolejnego odcinka autostrady A2

0
Podziel się

Budowa całej autostrady będzie kosztować blisko 3 mld 200 mln zł. Ma być zakończona w 2012 r.

Ruszyła budowa kolejnego odcinka autostrady A2
(kozmoat98/iStockphoto)
bEhsasTF

Tym razem drogowcy weszli na odcinek między Łodzią a Warszawą. Cała droga ma być gotowa przed EURO 2012.

Jak powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj, budowa całej autostrady będzie kosztować blisko 3 mld 200 mln zł. _ - Kosztorys był na poziomie 5,7 mld zł, więc tu udało się osiągnąć znaczną oszczędność _ - wyjaśnił rzecznik.

_ Pierwsza łopata _ zostanie wbita przy budowie odcinka D autostrady ze Strykowa do Konotopy. Hadaj powiedział, że początkowo budowa tego odcinka miała się rozpocząć w październiku. _ - Budowa zacznie się miesiąc wcześniej niż planowaliśmy. To szczególnie ważne w kontekście ostatnich ustaleń Najwyższej Izby Kontroli, która stwierdziła, że inwestycje się opóźniają _ - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że prace na pozostałych odcinkach autostrady mają się rozpocząć do października.

bEhsasTH

Wcześniej, 14 lipca zostały wbite _ pierwsze łopaty _ na 7-kilometrowym odcinku A2 w Pruszkowie; odcinku E najbliższym Warszawy. _ - To symboliczny początek prac, które doprowadzą do tego, że Warszawa w końcu będzie miała połączenie z Europą - z europejską siecią autostrad i dróg szybkiego ruchu _ - mówił wówczas wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

bEhsasUi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)