Notowania

euro 2012
26.08.2010 13:32

Ruszyła budowa kolejnego odcinka autostrady A2

Budowa całej autostrady będzie kosztować blisko 3 mld 200 mln zł. Ma być zakończona w 2012 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kozmoat98/iStockphoto)

Tym razem drogowcy weszli na odcinek między Łodzią a Warszawą. Cała droga ma być gotowa przed EURO 2012.

Jak powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj, budowa całej autostrady będzie kosztować blisko 3 mld 200 mln zł. _ - Kosztorys był na poziomie 5,7 mld zł, więc tu udało się osiągnąć znaczną oszczędność _ - wyjaśnił rzecznik.

_ Pierwsza łopata _ zostanie wbita przy budowie odcinka D autostrady ze Strykowa do Konotopy. Hadaj powiedział, że początkowo budowa tego odcinka miała się rozpocząć w październiku. _ - Budowa zacznie się miesiąc wcześniej niż planowaliśmy. To szczególnie ważne w kontekście ostatnich ustaleń Najwyższej Izby Kontroli, która stwierdziła, że inwestycje się opóźniają _ - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że prace na pozostałych odcinkach autostrady mają się rozpocząć do października.

Wcześniej, 14 lipca zostały wbite _ pierwsze łopaty _ na 7-kilometrowym odcinku A2 w Pruszkowie; odcinku E najbliższym Warszawy. _ - To symboliczny początek prac, które doprowadzą do tego, że Warszawa w końcu będzie miała połączenie z Europą - z europejską siecią autostrad i dróg szybkiego ruchu _ - mówił wówczas wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Mostostal Warszawa wybuduje obwodnicę Kielc ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/mostostal;warszawa;wybuduje;obwodnice;kielc,92,0,653148.html )
* [ Czesi oszczędzając, wstrzymują budowę **autostrad** ]( http://news.money.pl/artykul/czesi;oszczedzajac;wstrzymuja;budowe;autostrad,34,0,650786.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: euro 2012, autostrada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz