Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruszyła kampania rządu. Tak będą nas przekonywać do dłuższej pracy

0
Podziel się:

Rusza propagandowe uderzenie, na rzecz zmian w systemie emerytalnym. Zobacz, jakie działa wytoczy Donald Tusk.

Ruszyła kampania rządu. Tak będą nas przekonywać do dłuższej pracy
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Rusza kampania rządu, propagująca zmiany w systemie emerytalnym, a zwłaszcza podniesienie wieku emerytalnego. Propagandowe uderzenie potrwa dwa tygodnie. Pierwszy czat na temat reformy odbędzie się już dziś o godz. 13. Pytania będzie można zadać Rzecznikowi Ubezpieczonych Aleksandrze Wiktorow.

Aktualizacja 12:21

Propozycje dotyczące wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn i ograniczenia przywilejów emerytalnych niektórych grup zawodowych budzą duże emocje, wynika z danych Centrum Informacji Rządu. W związku z tym ogólnopolską kampanię na ten temat postanowiły podjąć resorty: pracy, finansów, obrony narodowej, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Prezentacji dokonał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. _ - W przeprowadzonych badaniach opinii publicznej ponad 70 proc. Polaków opowiedziało się za organizacją kampanii informacyjnej poświęconej zmianom w emeryturach. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zorganizowaliśmy kampanię, dzięki której każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej o planowanej reformie z różnych źródeł: z telewizji, internetu lub z rozmowy z konsultantem _ - powiedział minister pracy.

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA KOSINIAKA-KAMYSZA:

Dodał, że kampania zakłada kilka etapów. Pierwszy ruszy m.in. z dwoma spotami w telewizji oraz dedykowaną reformie stroną internetową, a także infolinią.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/251/202747.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/wyzszy;wiek;emerytalny;to;wina;opozycji,159,0,1058719.html) *Wyższy wiek emerytalny to wina opozycji * Przez leniwych posłów, Tusk wsadzi nas nawet na największą minę - uważa Maciej Rynkiewicz. Centrum Informacyjne Rządu podkreśla, że spoty będą miały charakter edukacyjny i merytoryczny. Pierwszy z nich, pt. _ Demografia _, ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego rząd wprowadza reformę - wskaże, że za 30 lat, co drugi Polak będzie miał więcej niż 50 lat, a liczba osób w wieku produkcyjnym spadnie o 5 mln. Jeżeli wiek emerytalny nie zostanie podniesiony zabraknie rąk do pracy, a nasze dzieci nie poradzą sobie z utrzymaniem systemu emerytalnego.

Drugi spot, pt. _ Stopniowość _, będzie tłumaczył, kogo zmiany mają dotyczyć i w jaki sposób będą wprowadzane. Z komunikatu CIR wynika, że materiał ma rozwiać obawy przed reformą.

Zobacz także: ZOBACZ SPOT _ STOPNIOWOŚĆ _

Filmy będą odsyłać do dedykowanej zmianom strony internetowej. Będą emitowane w TVP1, TVP2, Polsacie, TVN i TVN24 oraz na kanale Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w serwisie YouTube http://www.youtube.com/KancelariaPremiera.

Rząd uruchomi też stronę www.emerytura.gov.pl, gdzie znajdą się szczegółowe informacje na temat reformy. Serwis podzielony zostanie na zakładki: _ Dlaczego reforma jest potrzebna _, _ Na czym polega reforma _, _ Jak reforma wpłynie na Ciebie _. Znajdą się w nim także _ Aktualności _ i _ Najczęściej zadawane pytania _ oraz kalkulator emerytalny i prosta aplikacja, która oblicza miesiąc i rok przejścia na emeryturę. Internauci będą mogli pobierać ze strony projekty ustaw oraz prezentację na temat reformy.

Na profilu KPRM w serwisie Facebook uruchomiona zostanie specjalna zakładka o emeryturach. Znajdą się w niej czaty z ekspertami, kalkulator emerytalny, materiały multimedialne, krótkie teksty i infografiki dotyczące reformy, a także aplikacja pokazująca w jaki sposób na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmienia się polskie społeczeństwo.

Do wizyty na stronie będzie zachęcał premier Donald Tusk, którego wypowiedź zostanie umieszczona w serwisie. _ Zależy nam, żeby prowadzić z wami szczerą i otwartą rozmowę, zwłaszcza teraz, gdy trwają prace nad ważnymi reformami, w tym emerytalną. Ten profil jest właśnie po to, byście mogli dowiedzieć się więcej o pracach rządu, rozwiać swoje wątpliwości i rozmawiać z nami _ - informuje premier na Facebooku KPRM-u.

Pierwszy czat na profilu, z Rzecznikiem Ubezpieczonych Aleksandrą Wiktorow, zaplanowano dziś od godz. 13 do 14.

Zgodnie z komunikatem CIR informacje na temat reformy będzie też można śledzić na profilach KPRM w serwisie Twitter (http://twitter.com/#!/PremierRP), BLIP (http://premier.blip.pl/) oraz YouTube (http://www.youtube.com/KancelariaPremiera).

Rządowe służby informacyjne podały ponadto, że wątpliwości związane z reformą emerytalną wyjaśniać będą za pośrednictwem specjalnej infolinii także konsultanci z ZUS, resortu pracy i resortu spraw wewnętrznych. _ Pod numer 801 88 99 44 dzwonić można w godz. 8.00 - 18.00 od poniedziałku do soboty. Osoby dzwoniące po godzinach funkcjonowania infolinii usłyszą komunikat głosowy _ - podało CIR.

Czytaj więcej o wydłużeniu wieku emerytalnego w Money.pl
Pawlak "nie ściemniał". Tak się tłumaczy Wicepremier broni swojej wypowiedzi, że _ nie bardzo wierzy w państwowe emerytury. _
Podwyższenie wieku emerytalnego. Kto na tym zyska? Minister finansów ujawnia prawdziwy cel reformy.
Palikot zaprasza Tuska do swojego klubu Premier powiedział, że jest gotów spotkać się z każdym klubem w sprawie emerytur.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)