Notowania

muhammad yunus
01.02.2012 11:58

Ruszyła konferencja "Wyzwania ekonomii społecznej"

Spotkanie otworzył Bronisław Komorowski. Gościem specjalnym jest laureat pokojowej Nagrody Nobla prof. Muhammad Yunus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Sens ekonomii, o czym czasem zapominamy, tak naprawdę leży w poprawie jakości życia społeczeństw, poprawie jakości życia ludzi - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, otwierając konferencję _ Wyzwania ekonomii społecznej _.

Prezydent zaznaczył, że w krajach południowej Azji system mikrokredytów przyniósł znakomite rezultaty. _ - To jest też pomysł na aktywizację różnych obszarów życia społecznego, różnych grup społecznych, w tym także (...) aktywizację zawodową kobiet. To doświadczenie wykracza poza prostą ocenę krajów, które cierpią z powodu biedy. Wyposażenie innych w zdolność do brania odpowiedzialności za siebie samego, pomaganie w tych trudnych początkach, to problem wielu krajów, także problem Polski _ - powiedział prezydent. Podziękował nobliście za to, że zechciał się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Komorowski powiedział, że Polska jest krajem na dorobku i powinniśmy się zastanowić nad tym, co możemy dać światu, tym regionom, które zmagają się z biedą. Z drugiej strony - podkreślał prezydent - powinniśmy wykorzystywać doświadczenia innych krajów, żeby jeszcze lepiej i szybciej się rozwijać i uzyskać to, _ co jest sensem ekonomii, czyli dobrobyt ludzi _.

Tagi: muhammad yunus, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz