Notowania

rybak
31.10.2008 13:45

Rybacy zablokują drogi na Pomorzu

We wtorek na drodze ze Szczecina do Gdańska organizują protest przeciwko polityce Unii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

*Rybacy zdecydowali, że 4 listopada od godziny 11 zablokują drogę krajową numer 6 Szczecin - Gdańsk w Redzikowie koło Słupska oraz drogę wojewódzką 216 Reda - Władysławowo. *
Były wiceminister gospodarki morskiej Grzegorz Hałubek podkreśla, że tak złej sytuacji w polskim rybołówstwie jeszcze nie było. W tym półroczu obowiązuje zakaz połowu dorszy, który jest głównym źródłem utrzymania rybaków. Grzegorz Hałubek zapowiedział, że polscy rybacy będą domagać się zrewidowania polityki europejskiej w tej sprawie.

Wiceprezes Związku Rybaków Polskich, Andrzej Tyszkiewicz podkreśla, że cierpliwość armatorów wyczerpała się, stąd zapowiedź blokad dróg.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Koniec dorszowej wojny z Unią ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec;dorszowej;wojny;z;unia,240,0,349936.html )
* [ Afera dorszowa - Polska musi przegrać ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera;dorszowa;-;polska;musi;przegrac,149,0,271765.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Komisja Europejska zgodziła się na zwiększenie limitów połowowych na dorsze w przyszłym roku o 15 procent. Nie zwalnia to jednak polskich rybaków z kary nałożonej przed kilkoma miesiącami.

W związku z przekroczeniem w zeszłym roku tak zwanych kwot połowowych, nasi rybacy mają przez 4 lata zmniejszony limit połowów. Zgoda na zwiększenie połowów w przyszłym roku spowoduje, że praktycznie rybacy nie odczują tej kary.

Tagi: rybak, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz