Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rybiński: Polityka gospodarcza rządu to katastrofa

0
Podziel się

Zdaniem byłego wiceszefa NBP, wyższy VAT uderzy w młodych.

Rybiński: Polityka gospodarcza rządu to katastrofa
(PAP/Paweł Kula)
bEirCewR

W przekonaniu *Krzysztofa Rybińskiego, *byłego wiceszefa Narodowego Banku Polskiego, polityka finansowa rządu przyniesie katastrofalne skutki.

Podniesienie podatku VAT najmocniej uderzy w młode pokolenie wchodzące na rynek pracy i zakładające rodziny - przewiduje gość _ Sygnałów Dnia _ w radiowej _ Jedynce _.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA RYBIŃSKIEGO:

Krzysztof Rybiński podkreślił, że - jego zdaniem - podniesienie podatków nie uratuje budżetu. Uważa, że jako państwo nie oszczędzamy.

bEirCewT

*POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA RYBIŃSKIEGO: *

Ekonomista obawia się, że podwyżka VAT-u to dopiero zapowiedź zwiększenia obciążeń fiskalnych.

Powiedział, że jeśli rząd nie zmieni podejścia do polityki finansowej, w kolejnych latach możemy spodziewać się wzrostu podatku PIT, a także podniesienia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. To wszystko spowoduje wzrost cen i inflację - uważa Rybiński.

bEirCewZ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t102898.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przez;najblizsze;piec;lat;nie;mamy;szans;na;obnizenie;podatkow,21,0,650005.html) Przez najbliższe pięć lat nie mamy szans na obniżenie podatków Rząd zamiast szukać pieniędzy w naszych kieszeniach powinien obniżać podatki - uważa opozycja. Ekonomiści na to, że w najbliższych latach dziura budżetowa na obniżanie obciążeń nie pozwoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t102899.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/za;wzrost;vat;zaplacimy;srednio;kilkanascie;zl;na;miesiac,183,0,650167.html) Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc Podwyżka nie będzie bardzo dotkliwa dla portfeli. Problemy i wydatki czekają natomiast pół miliona firm - płatników VAT.
bEirCexu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)