Bezrobocie w skali całego kraju jest na rekordowo niskim poziomie, choć nadal są miejsca w kraju, gdzie jest dwucyfrowe. Obecnie już tylko w 2 z 16 województw mamy do czynienia z taką sytuacją.

W warmińsko-mazurskim bezrobocie utrzymuje się na poziomie 12 proc. a w kujawsko-pomorskim 10,4 proc..

Jak widać, podział na Polskę A i B jest coraz mniej widoczny na rynku pracy i to już nie wschodnie regiony mają największe problemy z bezrobociem. Co więcej, w ostatnich miesiącach to właśnie tam najbardziej poprawia się sytuacja na rynku pracy i stopa bezrobocia wyraźnie spada.

Jednak tzw. Polska B wciąż odstaje pod pewnym względem od reszty kraju.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nie mazur
2017-09-18 08:59
wszyscy niech sie zastanowią gdzie leż problem, a leż w rządzących danym obszarem, nie wysilają sie oni maja sie doskonale, a lud na własne życzenie kazał sie tymi miernotami rządzić, podczas wyborów pewnie spali
Kujawa
2017-09-17 15:49
Ten sam artykuł od dekady. Skoro działa zasada "kopiuj - wklej" tzn., że nic się w naszym kraju nie zmieniło ? Dobrze wiedzieć.
Neutralny
2017-09-17 10:56
Jak Komisarze UE przycisną wszystkich z grupy W do ściany i wygonią Polaków z emigracji zarobkowej i w dodatku nałożą kary zgodnie do ich "widzi mi się" to cała Polska jako obecnie kraj z A/B przejdzie nie do C,D, E ale do F, co w High School znaczy Fail na zachodzie, a w polskim Liceum "2" (dwója). Na te wszystkie problemy zanosi się od zmian w 1989 roku czyli od początku. Polska i kraje podobne niej mają być krajami zbytu towarów i taniej siły roboczej dla zachodnich firm. To jest nic innego jak podłoże nowoczesnej Globalizacji, inaczej "mienszewizmu' i zwolenników trockistowskich teorii gospodarczych.
Pokaż wszystkie komentarze (53)