Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rynek alkoholu w Polsce. W Zachodniopomorskiem powstanie duża winiarnia

0
Podziel się

Zakład będzie produkował wino z własnych owoców. Na 17 hektarach już rośnie winorośl, której sadzonki sprowadzono z Niemiec.

Rynek alkoholu w Polsce. W Zachodniopomorskiem powstanie duża winiarnia
(Chiyacat/iStockphoto)
bEqQcFOZ

W Zachodniopomorskiem powstaje pierwsza duża winiarnia, w której produkowane będą wina gronowe. Jedna z lokalnych winnic dostała ponad 1,4 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Pieniądze pozwalają finansować trwający remont budynku przyszłej winiarni i wyposażyć go w urządzenia do produkcji win gronowych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

Winnica Baniewice to pierwsze w województwie zachodniopomorskim tak duże przedsięwzięcie winiarskie. Winiarnia będzie produkowała wino z własnych owoców. Na 17 hektarach już rośnie winorośl, której sadzonki sprowadzono z Niemiec.

bEqQcFPb

_ - Postanowiliśmy założyć winnicę, ponieważ mieliśmy odpowiednie do tego celu pole o południowym nachyleniu i wiedzieliśmy, że na tych terenach dawniej uprawiano winorośl. Na próbę nasadziliśmy kilka rzędów winorośli. Kiedy okazało się, że przetrwały ujemne temperatury zimą i przymrozki wiosną, postanowiliśmy ją powiększyć i stworzyć winiarnię _ - powiedział Jacek Turnau z Winnicy Baniewice.

Pierwsze zbiory winogron zaplanowano na 2014 r., rok później ma z nich powstać wino. Winiarnia w przyszłych latach ma produkować około 100 tys. butelek wina rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m243419.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksport;wina;wzrosnie;o;40;procent,82,0,1365586.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Eksport w tej branży wzrośnie aż o 40 proc. W dużej mierze jest to zasługa nowych rynków, na których udało się zadebiutować polskim producentom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m13804.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/centra;pomocy;zamiast;izb;wytrzezwien;pomysl;rpo,144,0,1360016.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Centra pomocy zamiast izb wytrzeźwień? Rzecznik proponuje powołanie placówek, które nie tylko zajmą się przetrzymaniem osoby nietrzeźwej aż wytrzeźwieje, ale też zapewnią jej terapię oraz pomoc rodzinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/m208366.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera;z;alkoholem;w;samolocie;do;afganistanu,221,0,1355741.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Afera z alkoholem w samolocie do Afganistanu Z doniesień wynika, że w samolocie byli między innymi żołnierze jednostki specjalnej GROM.
bEqQcFPC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)