Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek długu mocniejszy po słabszych danych GUS

0
Podziel się:

Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej oceniła, że RPP jest spóźniona z obniżkami stóp, a obniżka w najbliższym czasie jest konieczna i to w zdecydowanej formie.

Rynek długu mocniejszy po słabszych danych GUS
(arrakasta - Fotolia.com)
bFdNTqzV

Rynek długu umocnił się, szczególnie po słabszych od oczekiwań danych GUS o produkcji przemysłowej - poinformowali analitycy.

_ - Na rynku niewiele się dzieje, złoty jest bardzo stabilny. Czekamy na Fed _ - powiedział diler walutowy w Banku Pekao Marcin Bilbin.

Więcej działo się na rynku długu. _ - Umocniliśmy się o 2-5 pb na całej krzywej. Większa część tego ruchu nastąpiła po danych GUS _ - powiedział diler obligacji w BPH Piotr Żółtowski.

bFdNTqzX

Dzisiaj przed południem Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej oceniła na antenie TVN BiŚ, że RPP jest spóźniona z obniżkami stóp, a obniżka w najbliższym czasie jest konieczna i to w zdecydowanej formie. Chojna-Duch zaproponowała obniżyć stopy o 50 pb, a potem poczekać na rozwój sytuacji.

_ - Rynek wycenia obniżki o 75 pb, może więcej. Jeśli jedna z największych zwolenniczek obniżek w RPP z rezerwą podeszła do wycen rynkowych, mogła swoją wypowiedzią zniechęcić rynek do dalszego umocnienia _ - ocenił Żółtowski. _ - Stąd relatywnie niewielki ruchu po słabszych danych, które mogły być odebrane jako jednoznaczne poparcie dla obniżki _ - dodał.

Diler ocenia, że rynek długu obecnie czeka na wieczorny komunikat po posiedzeniu FOMC. _ - Na rynkach bazowych mieliśmy neutralny dzień, w oczekiwaniu na komunikat FOMC. Ta stabilizacja też wpływa na nasz rynek, gdzie obroty są niewielkie _ - mówił.

_ - Trwa wyczekiwanie na wieści z USA. Ich efekt widoczny będzie w czwartek _ - dodał.

bFdNTqAd

GUS podał, że produkcja przemysłowa w sierpniu spadła o 1,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 8,5 proc. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się w sierpniu wzrostu produkcji rdr o 0,5 proc., zaś mdm spadku o 5,6 proc. mdm.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdNTqAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)