Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Polsce. Firmy żadają od pracowników zgody na zajęcie majątku

0
Podziel się:

W ten sposób niektórzy pracodawcy zabezpieczają się na wypadek utraty zysków, klientów lub cennych danych firmy.

Rynek pracy w Polsce. Firmy żadają od pracowników zgody na zajęcie majątku
(industrieblick - Fotolia.com)

Firmy wiążą zatrudnionych już nie tylko wekslami, lecz także oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku. Coraz bardziej popularne staje się grożenie pracownikom licytacją - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

W ten sposób niektórzy pracodawcy zabezpieczają się na wypadek utraty zysków, klientów lub cennych danych firmy - czytamy w gazecie. Zatrudniony, który złoży oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji musi liczyć się z szybkim i skutecznym ściągnięciem pieniędzy z jego majątku. Procedura nadania klauzuli wykonalności takiemu tytułowi egzekucyjnemu trwa w sądzie kilka dni. Potem komornik może ściągnąć pieniądze na rzecz pracodawcy.

Proceder wkrótce może zostać ukrócony. Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej mówi, że projekt ustawy zakazujący takich praktyk jest już gotowy. Opiniuje go obecnie resort pracy. Posłanka podkreśla, że projekt ma poparcie innych klubów i wiele wskazuje, że nieuczciwi pracodawcy stracą narzędzie nękania pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd chce zmienić czas pracy Polaków PiS już zapowiedziało wniosek o odrzucenie obu projektów w pierwszym czytaniu.
Kryzys? Zobacz, o ile więcej będziemy zarabiać Mimo hamowania w gospodarce i obaw ekonomistów, pracodawcy ujawniają zaskakujące plany.
Polacy widzą to czarno. 40 proc. obawia się utraty... Prawie połowa badanych przewiduje, że w tym roku sytuacja zmieni się na gorsze, w tym 10 proc. spodziewa się radykalnego pogorszenia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)