Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek pracy w polsce
10.06.2014 10:41

Rynek pracy w Polsce. Spada liczba ofert w internecie

Pomimo spadku ogólnej liczby ofert pracy, zarówno tych dotyczących ofert pracy sezonowej, jak i stałej, w większości województw w maju ich liczba zwiększyła się w porównaniu z majem 2013 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Spanic/iStockphoto)

Spada liczba ofert pracy w internecie. Tak wynika z badania Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Autorzy raportu podkreślają jednak, że nie oznacza to jeszcze zahamowania poprawy na rynku pracy. Dodają, że liczba ofert nadal jest wyższa niż w ubiegłym roku o tej samej porze. W maju w internecie opublikowanych pozostawało ponad 102 tysiące ogłoszeń o zatrudnieniu.

Pomimo spadku ogólnej liczby ofert pracy, zarówno tych dotyczących ofert pracy sezonowej, jak i stałej, w większości województw w maju ich liczba zwiększyła się w porównaniu z majem 2013 roku. Wyraźny wzrost widać było w woj. łódzkim i śląskim. Wystąpił on jednak po okresie wzrostu w miesiącach poprzednich, kiedy pracodawcy zgłaszali wzmożone zapotrzebowanie na nowych pracowników. Znacznie mniejsze ich ograniczenie obserwujemy w woj. pomorskim, małopolskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim.

Spadła również liczba ofert pracy płynących z zagranicy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rynek pracy w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz