Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek sprzedaży nowych samochodów spada

0
Podziel się:

Na majowym wyniku zaważył m.in. fakt, że w tym miesiącu były dwa długie weekendy - zaznaczono w raporcie.

Rynek sprzedaży nowych samochodów spada
(Klag/REPORTER)
bELfLwSt

W maju zarejestrowano 25 tys. 745 nowych aut osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, czyli o 5,42 proc. mniej niż przed rokiem i o 6,17 proc. mniej niż przed miesiącem - podał instytut Samar na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów.

_ Na majowym wyniku zaważył m.in. fakt, że w tym miesiącu były dwa długie weekendy _ - zaznaczono w raporcie. Od początku 2013 roku zarejestrowano 138 tys. 587 aut, tj. o 2,73 proc. mniej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

_ Rezultaty osiągnięte w ub. miesiącu wskazują raczej, że w najbliższym okresie na rynku sprzedaży nowych aut dominować będzie trend spadkowy. Należy pamiętać, że zbliżający się okres letnich wakacji nie sprzyja podejmowaniu decyzji o zakupie samochodów i tradycyjnie jest czasem zastoju sprzedaży _ - napisano w raporcie.

bELfLwSv
Czytaj więcej w Money.pl
Za rejestrację auta płacą ponad 30 tys. złotych Za rejestrację samochodu w Szanghaju trzeba było na sierpniowej aukcji zapłacić ponad 60 tys. juanów (około 31 tys. zł).
Angela Merkel marzy o elektrycznych samochodach? Wyobraźmy sobie taki motoryzacyjny świat: wszystkie auta mają napęd elektryczny i zasięg 400 km, nie...
bELfLwSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)