Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek UE - wejście za kaucją

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić kaucję gwarancyjną dla firm, zabezpieczenie majątkowe lub gwarancję bankową w wysokości 0,4 mln zł dla firm, które jako płatnicy VAT będą chciały działać na rynku UE - dowiedziała się Rzeczpospolita.

Według informacji dziennika pomysł MF ma dotyczyć tylko nowych firm, które albo zarejestrują się i będą prowadzić działalność po wejściu w życie przygotowywanej w ministerstwie ustawy o podatku od towarów i usług, czyli po 1 maja 2004 roku, albo już zarejestrowały się jako płatnicy VAT i działają, ale nie krócej niż 12 miesięcy licząc do momentu wejścia tych przepisów w życie.

Złożenie kaucji, zabezpieczenia majątkowego lub gwarancji bankowej ma być warunkiem wpisania płatnika podatku do rejestru UE, w którym figurować mają wszystkie podmioty zamierzające działać w obrębie Wspólnoty.

Kaucja, zabezpieczenie majątkowe lub gwarancja bankowa miałaby być składana na co najmniej rok. Podatnik będzie mógł się ubiegać o zwrot po upływie czterech kolejnych kwartałów, w których składał informacje kwartalne, w których wykazywał wewnątrzwspólnotowe dostawy lub nabycia.

Według informacji Rzeczpospolitej pomysł MF oprotestowało Ministerstwo Gospodarki i Pracy oraz organizacje przedsiębiorców.

unia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)